За підсумками липня знову, як і в червні, зафіксована дефляція - споживчі ціни знизилися на 0,6%. З початку року ціни на споживчому ринку зросли на 3%.
В річному численні споживчі ціни зросли на 9,1% (місяць тому цей показник становив 9%), це трохи перевищує прогноз інфляції на липень, який міститься в інфляційних звітах НБУ. Базова інфляція відповідала прогнозом НБУ.
"Уповільнення споживчої інфляції і перехід до зниження цін в середині року стає тенденцією - це спостерігалася з травня по вересень минулого року, в травні-липні 2019 ми знову це бачимо. З урахуванням того, що в кінці літа-початку осені в Україні помітно збільшується пропозиція овочів і фруктів, а також внаслідок ефекту ревальвації гривні логічно припустити, що в найближчі 1-2 місяці будуть характеризуватися низькою інфляцією (у разі відсутності яких-небудь непередбачених обставин)", - прогнозує голова ради НБУ.
Данилишин також зазначає, що в Україні інфляція прискорюється, починаючи з жовтня. З урахуванням значної частки імпорту у ВВП, багато чого буде залежати від динаміки курсу гривні. Якщо вересневі виплати за зовнішнім боргом (які попередньо оцінюються в 1,7 млрд. дол.) вдасться пройти без ускладнень, а для цього є достатні передумови, вплив курсового чинника на споживчу інфляцію не буде суттєвим, резюмує він.
Раніше в Нацбанку озвучили прогноз, згідно з яким в 2019 році інфляція скоротиться до 6,3%. Прогноз базової інфляції знижений до 5% в 2019 році з 8,7% у 2018 році, і не більше 4% в 2020-2021 рр.
Детальніше про інфляційні ризики в 2019 році читайте у статті Марії Репко "Сім завдань для НБУ, або Чого чекати в 2019 році від політики у фінансовому секторі" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".