Bloomberg: Східна Європа ставить під загрозу економічне життя України

Поділитися
Польща заблокувала імпорт українського зерна через протести фермерів: надлишок ресурсу спровокував обвал цін. 

Вирішально важливе економічне "рятівне коло" для України – під загрозою через те, що уряди східноєвропейських країн борються з обмеженнями суспільної підтримки Києва, водночас велика війна триває вже другий рік. Ніде ця зміна не є такою яскравою, як у Польщі, вірному союзнику України, який очолив Європейський Союз у засудженні російського вторгнення, пише Bloomberg

Минулого місяця Варшава несподівано заборонила імпорт українського зерна після кількох тижнів вуличних протестів польських фермерів через надлишок цього ресурсу, який спровокував обвал цін. Обмеження швидко поширилися в Угорщині, Словаччині та Болгарії. 

Економічна солідарність із Києвом може відштовхнути виборців 

Заборона Польщі мала на меті гарантувати, що солідарність з Києвом не відштовхне виборців, пише видання з посиланням на слова чиновника, який знає позицію уряду з цього питання. Це фактичне визнання зростаючої напруженості у правлячій партії «Право і справедливість»: політична сила може втратити ключову частину своїх позицій за шість місяців до жорсткої боротьби за вибори. 

Незважаючи на те, що "Право і справедливість" зберігає лідерство в опитуваннях перед голосуванням, запланованим на жовтень, роздробленість політичного ландшафту може послабити владу партії. Довгий бастіон непохитних католицьких консерваторів Польщі, її оплот у сільській місцевості був вирішальним для успіху на виборах відтоді, як партія прийшла до влади у 2015 році. Перспектива залишити розлючених фермерів у бідності навряд чи є частиною плану.  

Зростання підтримки євроскептиків із "Конфедерації"

Одним зрушенням, що спонукає до дій, є нещодавнє зростання (рівня підтримки) в опитуваннях ультраправого альянсу Конфедерація свободи і незалежності, який виступає проти Європейського Союзу, акумулює громадський протест і настороженість щодо "напливу українських біженців" і "необмеженої військової допомоги Києву".

Конфедерація свободи і незалежності також відома як Конфедерація (пол. Konfederacja) — права і євроскептична коаліція, утворена перед виборами до Європарламенту 2019 року. «Конфедерація» утворена внаслідок об'єднання політичних партій KORWiN, Національний рух Польщі, Конфедерація польської корони та організації Союз християнських родин.

Лідер «Права і справедливості» Ярослав Качинський, де-факто лідер Польщі, висловив занепокоєння. І хоча загалом позитивно оцінив ембарго на зерно, заявив, що «жорстке рішення» зрештою все рівно допоможе Києву.

«Це не в інтересах наших друзів, щоб Польща занурилася у кризу — і щоб ми побачили, що до влади тут приходять люди, які змінять політику радикальної підтримки України», — сказав нещодавно з приводу назріваючої ситуації Качинський.

Торгова політика Євросоюзу та допомога Києву

Європейський Союз, який засудив цей крок за потенційне порушення торговельної політики блоку, з тих пір уклав угоду зі східними членами, які запровадили заборону, забезпечуючи при цьому транзит товарів до інших держав-членів. Угода, до якої приєдналася Румунія, передбачає термін дії (обмежувальних) заходів — тепер щодо пшениці, кукурудзи, таких культур як ріпак, соняшник і соняшникову олію — до червня, який можна подовжити до кінця року. Але блокада залишається.

Початкові односторонні дії Польщі відбулися трохи більше ніж через тиждень після того, як президент України Володимир Зеленський прибув до Варшави з державним візитом 5 квітня, демонструючи постійну єдність: Київ перебуває в пошуках боєприпасів і техніки. Президент Польщі Анджей Дуда заявив у своїй промові, що ніщо не розділить двох сусідів.

Але ембарго ставить Україну, яка вже бореться з хиткою угодою з Росією щодо дозволу на поставки з портів Чорного моря, в безвихідь...  

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі