Bloomberg: Китай не зможе відібрати у США титул найбільшої економіки світу

Поділитися
Bloomberg: Китай не зможе відібрати у США титул найбільшої економіки світу © unsplash.com/whitehost
Видання прогнозує, що до 2050 року китайське економічне зростання сповільниться до 1%.

Китай вже не зможе затьмарити США як найбільшу економіку світу найближчим часом. Більше того, він може ніколи не вирватися вперед, щоб претендувати на першість, оскільки падіння довіри в країні стає все більш стійким.

Так вважає агентство Bloomberg Economics, яке тепер прогнозує, що ВВП Китаю зможе стати більшим американського лише до середини 2040-х років. Але навіть тоді це станеться «лише з невеликим відривом», а потім «відставання знову посилиться». До пандемії аналітики очікували, що Китай займе й утримуватиме лідерські позиції вже на початку наступного десятиліття.

«Китай переходить на шлях повільнішого зростання раніше, ніж ми очікували. Відскок після COVID вичерпав себе, що відображає поглиблення спаду на ринку нерухомості і зниження довіри до Пекіну в управлінні економікою. Слабка довіра ризикує закріпитися, що призведе до тривалого стримування потенціалу зростання», - пишуть економісти Bloomberg у своїй аналітичній записці.

Економісти вважають, що зростання економіки Китаю - другої за величиною економіки світу - сповільниться до 3,5% у 2030 році і майже до 1% до 2050 року. Це нижче за попередні прогнози в 4,3% і 1,6% відповідно.

Минулого року економіка Китаю зросла на 3%, що стало одним з найповільніших темпів зростання за останні десятиліття, оскільки заходи боротьби з пандемією та криза на ринку нерухомості підірвали показники країни. Відновлення роботи банків породило надію на те, що економіка відновиться цього року.

Але економічне зростання втратило темпи через падіння експорту та поглиблення кризи на ринку нерухомості. Приватний індикатор сектору послуг показав, що минулого місяця активність у ньому знизилася, оскільки люди утримувалися від витрат. Економісти, опитані агентством Bloomberg, також погіршили свої прогнози зростання на 2024 рік до рівня нижче 5%.

Перегляд прогнозів відбувається на тлі того, як світ переосмислює, як працювати з Китаєм, який, можливо, наближається до піку своєї могутності, навіть якщо він не перебуває у стані занепаду.

США і країни  G7 все частіше звертають увагу на докази глибоких структурних проблем у Китаї, вбачаючи можливості, які, зрештою, зміцнять позиції Заходу у боротьбі з геополітичним конкурентом, що слабшає. Цьогорічні проблеми вже призвели до падіння цін на сировинні товари та акції.

Країна також стикається з більш глибокими, довгостроковими викликами. Минулого року в Китаї відбулося перше з 1960-х років скорочення кількості населення, що викликало занепокоєння щодо зниження продуктивності. Регуляторні обмеження також підірвали довіру, як і геополітична напруженість у відносинах зі США та іншими західними урядами.

У свою чергу, США, схоже, перебувають у кращій формі, ніж прогнозували багато економістів лише кілька місяців тому. Сильний ринок праці, високі споживчі витрати та помірна інфляція підживлюють впевненість у здатності економіки поки що уникнути рецесії. Goldman Sachs Group Inc тепер бачить 15% ймовірність того, що США скотиться в рецесію, порівняно з 20% раніше.

Bloomberg Economics оцінює потенційне зростання США на рівні 1,7% у 2022-2023 роках, а довгострокові прогнози показують поступове зниження до 1,5% до 2050 року.

Економісти Bloomberg заявили, що оптимізм щодо зростання Китаю в середньостроковій перспективі ґрунтується на «величезному розмірі економіки, значному просторі для того, щоб наздогнати світових технологічних лідерів, і націленості уряду на розвиток». Але вони зазначили, що ці фактори тепер «діють з меншою силою».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі