Конфлікт між Ізраїлем та ХАМАС не вплинув на постачання нафти з Близького Сходу – Bloomberg

Поділитися
Водночас, як зазначають аналітики, постачання з Росії та США збільшуються.

Нафта дешевшає три тижні поспіль, оскільки трейдери чекають на галузеві звіти, які підтвердять, чи не було недавнє падіння перебільшеним, пише Bloomberg.

Нафта марки Brent впала нижче 81 долара за барель після втрати близько 12% за останні три тижні через зростання стурбованості з приводу світового попиту на тлі війни між Ізраїлем і Хамасом. Котирування West Texas Intermediate торгувалися близько 76 доларів. Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) опублікує свій щомісячний звіт про ринок у понеділок, а цього тижня за ним піде Міжнародне енергетичне агентство та дані про запаси в США за два тижні.

"У центрі уваги буде публікація кількох звітів щодо ринку нафти цього тижня", - заявили аналітики ANZ Group Holdings Ltd. Браян Мартін та Деніел Хайнс. "Будь-які ознаки напруженості можуть змінити настрої, які були ослаблені зниженням геополітичної напруженості".

Конфлікт між Ізраїлем та ХАМАС у контексті поставок нафти

Нафта трохи відновилася наприкінці минулого тижня після того, як у середу вона опустилася нижче 80 доларів уперше з липня, при цьому переважали "ведмежі" сигнали щодо споживання, що надходять із Китаю, США та Європи. Конфлікт між Ізраїлем та ХАМАСом не вплинув на постачання з Близького Сходу — джерела приблизно третини світової нафти — тоді як постачання з Росії та США збільшується.

Минулими вихідними ізраїльські літаки завдали ударів по об'єктах «Хезболли» в Лівані, що стало ще однією ознакою того, що в конфлікті може відкритися другий фронт. Високопосадовці в Ізраїлі та США припустили, що переговори про звільнення заручників, які утримують ХАМАС, активізуються.

Тим часом міністр нафтової промисловості Іраку Хайян Абдул Гані відвідує Курдистан, щоб обговорити поновлення експорту через Джейхан до Туреччини. Магістральний трубопровід було зупинено з березня через суперечку між Туреччиною та Іраком, а також пошкоджено землетрусом.

Вичікувальна позиція

Збільшення пропозиції стало одним із факторів, що спонукали Goldman Sachs Group Inc. знизити прогноз середньої ціни Brent наступного року на 6 доларів до 92 доларів за барель. Банк, як і раніше, зберігає оптимістичний настрій щодо попиту, очікуючи зростання видобутку на 2,5 мільйона барелів на день у 2023 році та на 1,6 мільйона барелів на день у 2024 році, написали аналітики, зокрема Саманта Дарт та Даан Стрейвен, у записці від 12 листопада.

Ціни:

  • Січневі ціни на нафту марки Brent впали на 0,9% до $80,69 за барель об 11:30 у Сінгапурі.
  • Ціна на нафту марки WTI з постачанням у грудні знизилася на 1% до $76,43 за барель.

Такий розмах і такий стан речей сигналізують про вичікувальну позицію, при цьому різниця в цінах між двома найближчими контрактами на нафту WTI в понеділок залишалася близькою до паритету. Для порівняння: місяць тому беквордація (стан, коли ринок очікує на зниження цін у майбутньому) становила $1,34.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі