Близько 90% газових мереж Німеччини можуть стати непотрібними через 10 років – аналітики

Поділитися
Близько 90% газових мереж Німеччини можуть стати непотрібними через 10 років – аналітики © «Газпром»
У Німеччині понад 500 тисяч кілометрів газових мереж – цього достатньо, щоб обігнути земну кулю понад 12 разів.

Під час поступового переходу Німеччини від викопних видів палива до вуглецевої нейтральності до 2035 року від 71 до 94% існуючих газових мереж можуть стати непотрібними, згідно з оцінками берлінського аналітичного центру Agora Energiewende, передає Euractiv.

До 2045 року Німеччина прагне стати кліматично нейтральною. На той час попит на газ - викопний і біо - знизиться на 85-97%. У той же час, попит на водень складе 266 терават-годин - 30% від сьогоднішнього енергетичного попиту на викопний газ.

"Прощання з природним газом та перехід на екологічно чисте централізоване теплопостачання та теплові насоси висувають нові вимоги до енергосистеми", - сказав Саймон Мюллер, керівник німецького відділення Agora Energiewende, провідний автор дослідження, опублікованого 18 квітня.

Аналітики закликають операторів мереж уже зараз розробити план того, що робити із газопроводами в умовах переходу на чисту енергію. Асоціація газових та водопровідних мереж DGVW стверджує, що 98% газових мереж Німеччини можуть бути використані для транспортування водню. У той час як демонтаж мережі "приведе до руйнування інфраструктури".

Нагадаємо, 16 квітня міністри країн G7 домовилися прискорити розвиток відновлюваної енергетики .

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі