Більшість українців висловилися проти здачі ГТС Росії в обмін на дешевий газ

Поділитися
Більшість українців вважають, що ГТС має залишитися у держвласності
59,9% респондентів висловили думку, що українська ГТС у будь-якому випадку повинна залишатися у державній власності і управління нею повинно здійснюватися тільки українською стороною.

Майже 60% жителів України вважають, що українська газотранспортна система має залишатися у державній власності, про що свідчать результати опитування Центру Разумкова.

Згідно з даними соцдослідження, на питання про те, як краще вчинити, якщо Росія пообіцяє за передачу їй української ГТС знизити ціну на газ для України, що дозволить знизити ціну на газ для населення, 59,9% респондентів висловили думку, що українська ГТС у будь-якому випадку повинна залишатися у державній власності і управління нею має здійснюватися тільки українською стороною.

15,2% опитаних схиляються до думки, що українську ГТС слід передати в управління консорціуму, в який входили б представники Росії, України і ЄС. Ще менше респондентів (12,3%) вважають, що українську ГТС можна передати в управління або оренду Росії в обмін на знижку на газ. Тільки 2,7% опитаних переконані, що ГТС слід приватизувати і держава не повинна втручатися в її діяльність.

0,2% опитаних дали інші відповіді, 9,8% - вагалися з відповіддю.

Дослідження було проведено соціологічною службою Центру Разумкова з 12 по 16 квітня 2013 року. Опитано 2010 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України. Теоретична похибка вибірки - 2,3%.

Нагадаємо, раніше президент Віктор Янукович заявляв, що Україна розглядає можливість передачі ГТС в оренду для забезпечення необхідних засобів її модернізації, утримання в належному технічному стані та одержання гарантій обсягів транзиту.

25 квітня нинішнього року на розгляд парламенту був внесений урядом законопроект №2937 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою реформування Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України".

У законопроекті Кабмін пропонує Верховній Раді зняти заборону на приватизацію державних підприємств, дочірніх підприємств НАК "Нафтогаз України", що провадять діяльність з транспортування газу магістральними трубопроводами і зберігання у підземних сховищах, а також підприємств, установ, організацій, утворених внаслідок їхньої реорганізації. Також Кабмін пропонує дозволити оренду об'єктів магістрального трубопровідного транспорту. !zn

Читайте також:

"Газпром" новими претензіями хоче змусити Україну здати ГТС, - експерти

Українську газову трубу віддадуть у приватні руки за "суто символічну" суму

Опозиція: Проект Кабміну щодо ГТС - держзрада і крадіжка державної власності

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі