В ході свого візиту до США 24-27 вересня президент Порошенко зустрівся з Крістін Лагард лише на кілька хвилин, провести більш тривалі і грунтовні переговори з директором-розпорядником МВФ президентові не вдалося. Чорновий варіант нового Меморандуму про співпрацю України з МВФ готовий, однак погодити його виявилося не просто, незважаючи на те що, як стверджує джерело DT.UA, близьке до переговорів, "більш слабкого Меморандуму про співпрацю ще не було".
У центрі все ще переговорів три ключові вимоги фонду, що стосуються прийняття збалансованого держбюджету на 2019 рік, підвищення ціни газу і боротьби з корупцією. Українська сторона наполягає на тому, щоб умовою підписання меморандуму було прийняття Держбюджету в першому читанні, але навчені гірким досвідом експерти МВФ хочуть бачити підсумковий варіант Держбюджету, що не містить у собі введення податку на виведений капітал замість податку на прибуток. Нагадаємо, що президент публічно пообіцяв бізнесу, що податок на виведений капітал буде введений з 2019 року і подав до парламенту відповідний законопроект. Поточний проект держбюджету Мінфін верстав на чинній податковій базі, але заявляв, що готує і варіант, що враховує заміну податку на прибуток, новим податком. Введення ПВК загрожує недонадходженнями в держбюджет близько 35-45 млнд грн, виразних компенсаторів для цих втрат не знайшли. МВФ хоче переконатися, що між першим і другим читанням в дохідій частині Держбюджету податок на прибуток не буде замінений податком на виведений капітал без необхідних компенсаторів. Президент, розуміючи що в такому разі не зможе виконати свою обіцянку, не згоден йти на поступки.
Також українська сторона, в цілому погодившись на поетапне підвищення вартості газу, зокрема на 25% на першому етапі, але відмовляється брати на себе зобов'язання привести вартість газу до рівня імпортного паритету до кінця 2019-го року. Нагадаємо, що зараз вартість газу для потреб населення майже вдвічі нижче, ніж вартість газу на ринку, відповідно, щоб ціни зрівнялися, підвищити ціну "соціального" газу на 25% недостатньо.
Третя вимога МВФ щодо продовження антикорупційної реформи в Україні – до березня 2019 року Антикорупційний суд повинен бути повністю сформований; повинен бути проведений аудит НАБУ, причому завдання для аудиторів повинні узгоджуватися з експертами МВФ; а для самого НАБУ повинні бути створені можливості для самостійної оперативної роботи. Найменш конкретній в чорновому тексті Меморандуму є формулювання щодо САП – "ми визнаємо, що репутація САП постраждала і необхідно відновити незалежність цього органу", ніяких вимог про зміну керівництва органу в тексті поки немає.
Також серед вимог Меморандуму створення до березня наглядових рад у всіх державних банків та реформування Державної фіскальної служби. Зокрема ГФСУ пропонують розділити на дві юридичні особи – податкову і митницю – обидві в підпорядкуванні Мінфіну, і до березня 2019-го завершити конкурси з відбору нових керівників відомств.