В травні 2022 Влад Рашкован з МВФ, на платформі Лондонської школи економіки, організував Форум з реконструкції. Під час нього були напрацьовані базові рішення, що мали б стати підґрунтям для роботи над Планом відновлення. Про це пише Андрій Длігач у матеріалі «Від луганського провалу до українського прориву-2».
Йдеться про такі рішення:
- Start now. Тобто не очікуючи дня Перемоги України над агресором (в будь якому допустимому форматі), потрібно починати відбудову України. І, відповідно, фінансувати її нашими партнерами.
- Не відновлення, а модернізація. Цю тезу я розкрию нижче, але головне – немає сенсу відновлювати застаріле, а Україна може розраховувати на Західну допомогу в реалізації радикальних змін і проривів – Захід не лякає можлива конкуренція з боку України за інвестиції, бізнес, таланти.
- Лідерство України – в формуванні власної Візії, визначенні пріоритетів модернізації, формуванні архітектури розподілу фінансової допомоги.
- Інклюзивність – залученість громадянського суспільства включно з українським бізнесом як до планування модернізації, так і до його впровадження.
Але все це не було враховано в роботі Національної ради з відновлення. Навіть більше – все було зроблено навпаки.
У своєму попередньому тексті автор писав про те, чому досі не існує реалістичного плану відновлення України. Про це читайте у тексті «Від луганського провалу до українського прориву».