Таким чином, базова інфляція в єврозоні в квітні досягла максимуму з 2013 року.
Економісти очікували зростання Core CPI на 1%.
У цілому споживчі ціни в єврозоні в квітні збільшилися на 1,9% в річному вираженні, таким чином, інфляція прискорилася з березневих 1,5%. Аналітики, опитані західними агентствами, прогнозували посилення темпів зростання споживчих цін до 1,8%.
Одним з основних факторів активного прискорення інфляції стали пасхальні канікули в Європі, які призвели до більш значного підвищення цін на розваги, транспортні та туристичні послуги.
Разом з тим керівники ЄЦБ на квітневому засіданні знову наголосили, що поки не спостерігають переконливого підвищуючого тренду базової інфляції, хоча й зазначили, що ризики для економічних прогнозів єврозони наблизилися до точки рівноваги.
Глава Центробанку єврозони Маріо Драгі нагадав, що ЄЦБ використовує 4 основні критерії інфляції, та їх оцінка не змінилася - істотного посилення інфляції не очікується, хоча з'являються його боязкі ознаки. Ризики дефляції в єврозоні практично зникли, вважають в ЄЦБ.
У Німеччині інфляція в квітні зросла до 2%, у Франції зростання споживчих цін залишився на рівні 1,4%.
Продукти харчування, алкоголь і тютюнові вироби в єврозоні подорожчали в квітні на 1,5% в річному вираженні після підвищення цін на 1,8% місяцем раніше. Зростання вартості енергоносіїв посилився з 7,4% до 7,5%, послуг - з 1% до 1,8%.
На початку квітня МВФ підтвердив свій прогноз інфляції в Україні у 2017 році на рівні 10%.
На початку березня Світовий банк погіршив прогноз інфляції в Україні у 2017 році з 8,5% до 10%.
Нагадаємо, що, за даними Державної служби статистики, споживчі ціни в Україні в березні 2017 року порівняно з лютим, виросли на 1,8%.