Згідно з даними служби, у річному вимірі зростання споживчих цін прискорилося за підсумками лютого до 14,2% з 12,6% за підсумками січня і 12,4% – за минулий рік.
На споживчому ринку в лютому ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,5%. На 3,5-1,3% подорожчали фрукти, цукор, хліб, масло, молоко і молочні продукти, овочі, м'ясо і м'ясопродукти, продукти переробки зернових, рибу та продукти з риби. У той же час на 16,7% подешевшали яйця.
Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби зросли на 1,7%, у т. ч. тютюнові вироби - на 3,1%, алкогольні напої – на 0,8%.
Одяг і взуття подешевшали на 2,8%, зокрема, взуття – на 3,4%, одяг – на 2,3%.
Зростання цін у сфері охорони здоров'я на 0,8% відбулося, передусім, за рахунок підвищення цін на амбулаторні послуги-на 2,6% і послуги лікарень на 2,0%.
Підвищення цін на транспорт у цілому на 2,0% зумовлене в основному подорожчанням проїзду в автодорожньому транспорті на 3,7%, палива та мастил – на 2,1%.
Нагадаємо, уряд чекає уповільнення інфляції у 2017 році до 8,1%. Національний банк, спочатку також прогнозировавший інфляцію на рівні 8%, але в січні погіршив свій прогноз до 9,1%.
В кінці грудня 2016 року Рада Нацбанку затвердила Основи грошово-кредитної політики на 2017 рік і середньострокову перспективу, визнавши пріоритетною метою грошово-кредитної політики забезпечення цінової стабільності. Основним завданням НБУ на найближчі роки стане забезпечення інфляції нижче 10%.
У жовтні Раду Нацбанку очолив Богдан Данилишин. Про його бачення грошово-кредитної політики читайте в матеріалі "Співпраця з МВФ: проблеми і перспективи" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".