Банківська криза в Латвії вказує на обмеженість можливостей ЄЦБ - FT

Поділитися
Банківська криза в Латвії вказує на обмеженість можливостей ЄЦБ - FT ЄЦБ навряд чи подобається, що США виявили латвійські проблеми в банківській сфері. © rus.tvnet.lv
Європейський центральний банк хотів би боротися проти відмивання грошей в ЄС, але національні уряди країн-учасниць не поспішають давати йому такі повноваження.

Коли Міністерство фінансів США звинуватило кредитора в єврозоні, за 4 тисячі миль від американської землі, у допомозі КНДР профінансувати ракетну програму, у Європейському центральному банку відчули певний дискомфорт.

Латвійський ABLV - маленький банк на просторі валютного союзу з 19 країн, який перебуває під наглядом ЄЦБ. Але саме чиновники у Вашингтоні, а не у Франкфурті, висунули формальні звинувачення проти банку у причетності до відмивання грошей.

Про це пише Financial Times, додаючи, що в ABLV американські звинувачення заперечують. ЄЦБ наказав латвійському банку заморозити сумнівні виплати лише за кілька днів після оголошення американського Мінфіна про намір накласти санкції.

Скрутне становище ЄЦБ обумовлене розподіленням влади між головним банком єврозони і національними урядами, а також незавершеною природою монетарного союзу, який виник 18 років тому. Єдиний банківський нагляд за євро взагалі з'явився лише в 2014 році. Валюта в обігу за відсутності єдиного європейського органу з боротьби проти відмивання грошей, попри постійні заклики голови наглядової ради ЄЦБ Даніель Ноі створити такий орган.

"Справа не в тому, що Європейський центральний банк не хоче діяти більш активно, він просто не має змоги", - сказав виданню координатор Transparency International Лео Гоффманн-Акстелм.

"Звісно ж, національні уряди не зацікавлені у тому, щоб віддати владу центру, це суперечить інституційним інтересам національних банків і вони знають, що більше не зможуть отримати цю владу назад", - додав він.

Нагадаємо, 16 лютого детективи Бюро з боротьби та запобігання корупції провели серію обшуків в Банку Латвії, а також у помешканні його президента Ілмара Рімшевічса.

Наступного дня його протягом декількох годин допитували. Голова центробанку залишив Бюро лише в ніч на неділю, 18 лютого.

За даними латвійських ЗМІ, Рімшевіча у підозрюють те, що він у складі злочинної групи вимагав хабара у керівників латвійських банків.

Зокрема, йдеться про вимагання високопосадовцями Банку Латвії хабара в одного з найбільших акціонерів Norvik Banka росіянина Григорія Гусельникова.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі