Банк "Фінанси та Кредит" реструктуризує єврооблігації

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Банк
Зараз банк готовий погасити $ 5 млн боргу, а на решту суми буде випущено нові папери з прибутковістю 9,125 % річних, які будуть розміщувати серед діючих власників паперів. Паралельно буде відкрито нову книгу заявок. За словами джерела ZN.UA, банк має намір додатково залучити ще $ 10-15 млн. Організатором нового випуску буде банк VTB Capital.

Банк "Фінанси та Кредит" запропонував власникам своїх єврооблігацій на суму $ 95 млн з погашенням у січні 2014 року збільшити термін розміщення цінних паперів до січня 2019 року, повідомило джерело ZN.UA на фінансовому ринку.

Нагадаємо, єврооблігації банку "Фінанси і Кредит" з прибутковістю 10,375% річних було розміщено в листопаді 2006 року. Агентами з розміщення виступили Deutsche Bank, UBS і VTB Bank Europe. У грудні 2009 року банк запропонував власникам своїх єврооблігацій реструктуризувати 95% суми боргу на чотири роки - до 25 січня 2014 року зі збільшенням купона до 10,5% з 10,375%.

Зараз банк готовий погасити $ 5 млн. боргу, а на решту суми буде випущено нові папери з прибутковістю 9,125 % річних, які буде розміщено серед діючих власників паперів. На прийняття рішення в інвесторів є два тижні. Паралельно буде відкрито нову книгу заявок. За словами джерела ZN.UA, банк має намір додатково залучити ще $ 10-15 млн. Організатором нового випуску буде банк VTB Capital (GB).

Як повідомив голова правління банку "Фінанси і Кредит" Володимир Хливнюк, "у нас є серйозні підстави вважати, що нашу пропозицію буде прийнято інвесторами позитивно. Для інвесторів, орієнтованих на Східну Європу, вкладення в євробонди залишаються одними з найбільш зрозумілих".

Учасники ринку відзначають, що запропонована банком ставка нижча за ринкову, але залишається досить привабливою. Так на вторинному ринку ставки за суверенними євробондами становлять близько 10% річних, за корпоративними паперами ставки досягають 14-15%. Втім, уточнює джерело, шанси домовитися з інвесторами у банку є: на реструктуризацію, запропоновану у 2010 році, погодилися всі кредитори. До того ж на вторинному ринку вартість єврооблігацій банку зараз на 20% нижча за їхню номінальну вартість.

Реструктуризація раніше випущених єврооблігацій на ринку - не нове явище. У 2009 році, окрім банку "Фінанси та Кредит" до такої практики вдавалися "Альфа-банк", банк "Надра", "Віейбі Банк" і ПУМБ. Тоді, наприклад, "Альфа-банку" вдалося домовитися з власниками єврооблігацій про реструктуризацію зовнішнього боргу на суму $ 1,045 млрд, підвищивши ставку прибутковості з 9,25-12% до 13% і погасивши частину євробондів. А банк "Надра" списав 57% боргу і знизив купонний дохід з 9,25% річних до 8%.

Нинішня пропозиція для інвесторів, швидше за все, не остання. Наступного року, окрім Банку "Фінанси та Кредит" погашати єврооблігації потрібно буде Укрексімбанку - у лютому на 2,385 млрд грн, Віейбі Банку - в червні на $ 125 млн і ПУМБ - у грудні на $ 252,5 млн. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі