Азербайджан удвічі збільшить експорт газу до ЄС

Поділитися
Азербайджан удвічі збільшить експорт газу до ЄС
Російська монополія розсипається на друзки.

Президент Азербайджана Ільхам Алієв планує вже цього року збільшити експорт газу в Європу щонайменше на 30-40%. Про це він повідомив в інтерв’ю у Празі, де перебуває на саміті Європейського політичного співтовариства.

Він заявив, що Азербайджан упродовж багатьох років реалізує власні енергетичні проєкти. А поточна геополітична ситуація в світі різко підвищила попит на ресурси країни.

«Якщо так можна сказати, так розсудила доля, щоб сьогодні, коли всі наші проекти готові, попит на газ у Європі збільшився», — пояснив він.

За словами Алієва, збільшення експорту газу в Європу потребуватиме чималих вкладень, однак країна готова до цього. Відповідно до підписаного з Європейським Союзом меморандуму, в найближчі роки експорт газу в Європу збільшиться щонайменше удвічі.

«Якщо торік він становив 9 мільярдів кубометрів, значить, у 2027 складатиме щонайменше 18 мільярдів кубометрів, а, може, й більше. Ми називаємо лише ті цифри, у яких повністю впевнені. Але впевнений, що буде більше», — заявив президент.

Алієв впевнений, що Азербайджан стане важливим стратегічним енергетичним партнером не лише для Європи, а й для всього світу.

«Наразі створено нові можливості також для співпраці у транспортному секторі, оскільки географічне розташування та сучасна транспортна інфраструктура Азербайджану є дуже важливими і для Європи. Країни Європейського Союзу є для нас основними торговими партнерами, і дедалі більш зростаюча роль Азербайджану на геополітичному просторі, звичайно, проявляється також в економічній сфері, в галузі інвестування», — додав він.

Про збільшення удвічі обсягів прокачки Трансанатолійським газопроводом (TANAP), яким газ азербайджанського родовища «Шах Деніз» транспортується до західного турецького кордону, оголосив і міністр енергетики Туреччини Фатіх Донмез. За його словами, щорічний обсяг прокачування буде підвищено з 16 до 32 млрд кубометрів.  Газ з азербайджанського родовища з 2019 року поставляється до Італії через Грецію і Албанію.

Відтак, газовий шантаж Росії дедалі більше зазнає краху, адже залежність Європи від російського блакитного палива невпинно скорочується. Попри багаторічне блокування з боку Росії, газ із країн Середньої Азії в доволі значних обсягах починає надходити до Європи.

Як повідомлялось, Туреччина планує допомогти Європі замінити російський газ на туркменський, а Казахстан готовий замінити російську нафту.

Також Ізраїль заявляв про готовність забезпечити європейські країни на 10% від того об’єму газу, який вони отримали від Росії у 2021 році.

Як Європі гідно пройти випробування газом, проявити солідарність з Україною та дотриматись європейських цінностей, читайте в статті Михайла Гончара та Ігоря Стукаленка «Газова війна Росії: як Україні та ЄС пережити зиму».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі