Такого висновку глава уряду дійшов після своїх робочих поїздок у регіони.
«Головний висновок з робочої поїздки до Хмельницької області (втім, як і з інших поїздок) такий: …у нас є ресурси, можливості і бажання працювати і жити краще. Треба тільки не заважати людям виявляти ділову ініціативу, не красти у них і час, і сили, і кошти всілякими адміністративними перепонами», - сказав він на засіданні Кабінету міністрів у середу, 18 січня.
Прем’єр з невдоволенням визнав, що після здійснення адміністративної реформи і незважаючи "на рішучі кроки" в сфері дерегуляції, в Україні досі залишаються більше сотні різних контролюючих і регулюючих органів.
Зокрема, на сьогодні 88 органів мають контрольні повноваження, 37 - видають документи дозвільного характеру, 34 органи видають та анулюють ліцензії, а право зупиняти або призупиняти господарську діяльність має 21 орган.
«Це абсолютно неприйнятна ситуація ні для уряду, ні для бізнесу, - висловив своє незадоволення М.Азаров. - Ставлю вимогу в поточному році деформовану, шкідливу систему відносин, яка обмежує економічні свободи, остаточно демонтувати».
За його словами, запровадження «єдиного вікна», електронної системи комунікації бізнесу з владою, яка виключає «корупційні співбесіди» з підприємцями – є пріоритетним завданням для уряду.
Нагадаємо, що за останні три роки Україна опустилася у світовому рейтингу економічних свобод, незважаючи на певне поліпшення позицій у минулому році.