Азаров: ЄК готова до тристоронніх консультацій щодо модернізації української ГТС
14 сiчня, 2011, 12:10
Поділитися
Європейська комісія готова до проведення тристоронніх консультацій між Україною, Росією і ЄС щодо співпраці в галузі енергетики, у тому числі модернізації української газотранспортної системи, повідомив прем'єр-міністр України Микола Азаров.Європейська комісія готова до проведення тристоронніх консультацій між Україною, Росією і ЄС щодо співпраці в галузі енергетики, у тому числі модернізації української газотранспортної системи, повідомив прем'єр-міністр України Микола Азаров.«Перший позитивний результат полягає в тому, що Європейська комісія буде ініціювати проведення зустрічей для обговорення цілої низки спільних проектів», - сказав він на прес-конференції в Брюсселі у четвер, 14 жовтня, коментуючи результати своїх переговорів з єврокомісаром з питань енергетики Гюнтером Оттінгером.
Азаров повідомив, що на першому етапі ці консультації пройдуть на рівні представників єврокомісара з енергетики та уповноваженими з російської і української сторін.
Він також додав, що пропозиції України були з цікавістю сприйняті єврокомісаром. При цьому Азаров не уточнив деталей даних проектів.
Нагадаємо, 23 березня 2009 року в Брюсселі відбулася Міжнародна інвестиційна конференція з модернізації української ГТС, за підсумками якої була схвалена декларація, відповідно до якої уряд України взяв на себе низку зобов'язань щодо впровадження європейського законодавства щодо регулювання газового ринку. Зокрема, Україна пообіцяла забезпечити прозорість інвестицій на цьому ринку.
Міністерство палива та енергетики повідомляло, що Україна планує залучити 6,5 мільярда доларів на реалізацію інвестиційних проектів з модернізації ГТС.
Зараз пропускна здатність ГТС України на вході становить 288 мільярдів кубів, на виході - 178,5 мільярда кубометрів, у тому числі до країн Європи - 142,5 мільярда кубометрів.
На Україну припадає близько 80% всього транзиту російського газу до Європи. Київ пропонує Росії і ЄС створити спільну компанію з будівництва нових газопроводів по українській території із загальною потужністю близько 60 мільярдів кубів газу на рік, що можна порівняти з потужністю «Південного потоку», який Росія має намір прокласти по дну Чорного моря в обхід України.