Азаров у пошуках нових кредитів заговорив про приєднання України до Євразійського банку розвитку

Поділитися
Азаров у пошуках нових кредитів заговорив про приєднання України до Євразійського банку розвитку © rus.ruvr.ru
В умовах складної для української економіки ситуації та відсутності фінансування від МВФ, прем'єр вирішив шукати нові джерела фінансування на євразійському просторі.

Прем'єр-міністр України Микола Азаров, який не бажає "допустити послаблення євразійського вектора української зовнішньої політики", запропонував подумати про можливість участі України в Євразійському банку розвитку (ЄАБР).

Про це прем'єр заявив, відкриваючи засідання Кабминета міністрів у середу, 14 серпня.

"Пропоную розглянути питання про можливість і доцільність участі України у діяльності Євразійського банку розвитку. Треба використовувати всі можливості для розвитку економіки України", - сказав Азаров.

Відзначимо, прем'єр також підкреслив, що у зв'язку зі зближенням України з Євросоюзом "сьогодні не можна допустити послаблення євразійського вектора, втрату ринків у країнах Митного союзу". При цьому Азаров повідомив, що "певні негативні тенденції тут уже проявляються, зокрема, скорочуються обсяги взаємної торгівлі товарами і послугами.

Як повідомлялося, про можливість участі України в ЄАБР українська сторона заявляла ще в серпні 2011 року.

Тоді в уряді зазначили, що це дозволить отримати "реальну економічну користь", залучити додаткове фінансування для реалізації інвестиційних проектів та поглибити співробітництво з державами-учасниками банку.

Євразійський банк розвитку (ЄАБР) є міжнародною фінансовою організацією, заснованою Росією і Казахстаном у 2006 році для сприяння розвитку ринкової економіки держав-учасників, розширенню взаємних торговельно-економічних зв'язків. На сьогодні до РФ і Казахстану також приєдналися Киргизія, Вірменія, Таджикистан та Білорусь. Статутний капітал ЄАБР перевищує $ 1,5 млрд.

Як писало ZN.UA сьогодні в умовах несприятливих для України чинників світової кон'юнктури вартість запозичень для українських позичальників - як приватних компаній, так і держави - на зовнішніх ринках опинилася зараз занадто високою. До того ж відновлення фінансування МВФ виглядає малоймовірним через небажання влади підвищувати тарифи на газ для населення і теплокомуненерго.

Тим часом держбюджет вже виконується з великим напруженням, тому осінні виклики для забезпечення макрофінансової стабільності очевидні. !zn

Читайте також:

Зовнішня торгівля Митного союзу впала на 1,3%, взаємна - на 10%

Медвєдєв у досить відвертій формі покликав Азарова в Митний союз

Азаров закликав не допустити послаблення євразійського вектора зовнішньої політики України через Євросоюз

Fitch побачив ризики для економіки України від згортання Штатами програми грошового підживлення ринків

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі