Азаров закликав не допустити послаблення євразійського вектора зовнішньої політики України через Євросоюз

Поділитися
Азаров закликав не допустити послаблення євразійського вектора зовнішньої політики України через Євросоюз Микола Азаров
За словами прем'єра, найближчим часом буде завершено аналіз наслідків підписання Угоди про асоціацію з ЄС для розвитку коопераційних зв'язків між підприємствами України та МС, зокрема, в ракетно-космічній, машинобудівній, авіапромисловій та оборонній сферах.

Україна активно готується до підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом, але в той же час не можна допустити послаблення євразійського вектора української зовнішньої політики, заявляє прем'єр-міністр України Микола Азаров.

"Сьогодні не можна допустити послаблення євразійського вектора нашої зовнішньої політики, втрату ринку для наших товарів і послуг у країнах Митного союзу, а певні негативні наслідки вже проявляються", - сказав він, відкриваючи засідання Кабміну в середу.

Азаров зазначив, що Україна зазнає втрат через скорочення обсягів взаємної торгівлі товарами та послугами.

"Хочу підкреслити, що підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС не перешкоджає поглибленню відносин з Митним союзом в рамках розширення вже існуючої зони вільної торгівлі", - додав прем'єр.

Він повідомив, що найближчим часом буде завершено аналіз наслідків підписання Угоди про асоціацію з ЄС для розвитку коопераційних зв'язків між підприємствами України та МС, зокрема, в ракетно-космічній, машинобудівній, авіапромисловій та оборонній сферах.

Окрім того, прем'єр доручив Міністерству економічного розвитку і торгівлі України спільно з МЗС прискорити підготовку конкретних пропозицій щодо приєднання до окремих угод і технічних регламентів МС.

Нагадаємо, 28-29 листопада у Вільнюсі відбудеться саміт Східного партнерства, на якому Україна може підписати Угоду про асоціацію з Європейським Союзом, складовою частиною якої є створення зони вільної торгівлі. Підписання відбудеться, якщо Київ виконає вимоги Брюсселя: припинення політичних переслідувань опозиції та проведення реформ.

У той же час, Україна має намір продовжити співпрацю з Митним союзом (Росія, Білорусь, Казахстан) у рамках своїх можливостей. Представники вищих органів влади неодноразово називали МС "торговим партнером номер один для України". Однак Угода про асоціацію з ЄС виключає можливість вступу України до Митного союзу. !zn

Читайте також:

Янукович запевнив главу Європарламенту, що сконцентрований на євроінтеграції

Україна узгодила з Євросоюзом список необхідних реформ

Оприлюднено проект угоди про асоціацію Україна-ЄС

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі