Замінник запропонованої раніше "фінансової поліції" - спецпідрозділу з боротьби з економічними злочинами, наділеного величезними повноваженнями, - може бути створений у структурі МВС.
Як пише Forbes, про це йдеться у листі прем'єр-міністра Миколи Азарова, адресованому голові МВС Віталію Захарченку.
За даними видання, у документі Азаров доручив Захарченку розробити концепцію створення спеціального підрозділу з розслідування злочинів в економічній сфері проти держави.
"Прошу підготувати на базі концепції проект..., яким передбачити... (консолідацію) у створюваному підрозділі (МВС) функцій з розслідування злочинів економічної спрямованості, якими займаються податкова міліція, митні органи, Держслужба з боротьби з економічними злочинами МВС, Департамент контррозвідувального захисту економіки держави СБУ", - сказано в листі прем'єра.
- Фінансова поліція: неприхована загроза
Новому спецпідрозділу будуть передані функції з розслідування злочинів економічної спрямованості, якими займаються податкова міліція, митні органи, УБЕЗ і Департамент контррозвідувального захисту економіки держави СБУ.
По суті, пропонується створити орган, аналогічний запропонованому раніше у проекті закону "Про Службу фінансових розслідувань України (фінансову поліцію)", який викликав багато суперечок. Але якщо раніше фінансова поліція повинна була стати окремим силовим відомством, підлеглим безпосередньо президентові, то тепер її хочуть створити у структурі МВС.
Раніше DT.UA прогнозувало, що від створення нового силового відомства влада не відмовиться, хоча ідея викликала жорстку критику з боку більшості відомств, і 13 березня Азаров був змушений "наказати відповідним міністерствам і відомствам не розглядати проект закону про створення Служби фінансових розслідувань".
За даними джерел DT.UA в Адміністрації президента, в ході проведеної спеціальної наради авторам ідеї про створення фінансової поліції було поставлено завдання переробити відповідний законопроект так, щоб він не викликав такого сильного обурення у населення і бізнесу.
До речі, Захарченко висловлювався проти створення окремої служби, заявивши, що потрібно зміцнювати цей напрямок в межах міністерства внутрішніх справ.
Пункт про "консолідацію в єдиному органі функцій з розслідування злочинів економічної спрямованості" міститься у затвердженому президентом Віктором Януковичем Національний план дій на 2013 рік із впровадження Програми економічних реформ на 2010 - 2014 роки. !zn
Читайте також:
Створення фінансової поліції несе в собі загрозу державного перевороту, - експерт
Законопроект про фінансову поліцію перепишуть, щоб вгамувати обурення бізнесу
Арбузов про законопроект про фінполіцію: Бачив, читав, автора не знаю
Клименко: Рішення про фінансову поліцію буде приймати особисто Янукович