Як відомо, в законопроекті про фінансову поліцію прописано, що президент призначає і звільняє голову Служби фінрозслідування, однак заступників голови та керівників регіональних підрозділів призначає і звільняє глава служби, він же визначає організаційну структуру і чисельність штату.
"Нічого подібного в законодавстві немає. Тобто має місце спроба створити центральний орган виконавчої влади силового блоку, який формально буде підкорятися президентові, але організаційно, операційно і функціонально буде поза системою органів виконавчої влади", - зазначив експерт.
"Наявність у співробітників цього відомства спеціальної "силової" освіти і права на користування вогнепальною зброєю, засобами спеціального впливу - по теорії і практиці створює небезпеку державного перевороту як такого",- вважає Дмитро Ляпін.
Для Служби фінансових розслідувань в законопроекті передбачалося і відверто "ексклюзивні права, зокрема, "вилучати в громадян предмети і речі, заборонені або обмежені в обороті, знищувати ці предмети".
"Це означає, що фінансова поліція, на думку розробників, має право вилучати докази і самостійно їх знищувати, що, зрозуміло, дає підстави для серйозного занепокоєння щодо сумлінності фінансової поліції", - підкреслив він.
Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" в статті Василя Пасочника "Фінансова поліція: неприхована загроза?". !zn
Читайте також:
Азаров поспішив "поховати" фінансову поліцію
Рішення про фінансову поліцію буде приймати особисто Янукович, - Клименко
Глава МВС Захарченко проти створення фінансової поліції
Голова податкової вважає, що контролювати бізнес має тільки його відомство