Азаров: Для видобутку 1 млрд кубометрів сланцевого газу потрібен 1 млрд дол.

Поділитися
Азаров: Для видобутку 1 млрд кубометрів сланцевого газу потрібен 1 млрд дол.
За словами прем'єра, від невигідного газового контракту страждають і Росія, і Україна: для першої це призведе до скорочення закупівель Києвом, а для другої - відбере значні кошти, які потрібно було б витратити на "соціальну" сферу.

Україна дуже зацікавлена в перегляді вкрай невигідного для неї газового контракту з Росією, і готова до компромісу з російською стороною. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров в інтерв'ю п'яти телеканалам у п'ятницю, 18 жовтня.

"Якби російське керівництво пішло нам назустріч у цьому питанні (газовому - ред.), ми б також пішли йому назустріч", - сказав він в ефірі "Першого національного".

За його словами, на зустрічі з російським прем'єром Дмитром Медвєдєвим він неодноразово вказував, що ціна газового контракту-2009 є абсурдною: Україна за реверсом купує газ із Німеччини з додатковим транспортним плечем у 3000 км на $ 100 дешевше, ніж російський за контрактом.

"До чого цей абсурд веде: Україна рано чи пізно змушена буде відмовитися від цього наддорогого газу. Ви втрачаєте найбільшого покупця газу, а ми витратимо ресурс", - навів український прем'єр свою аргументацію в переговорах з російським колегою.

Він нагадав, що з 2009 року Україна вдвічі скоротила закупівлю російського газу, бо активно розвиває внутрішній видобуток, організовує реверсні закупівлі газу, переводить генерацію на вугілля та інші джерела, а також здійснює програму підвищення енергоефективності.

Азаров зазначив, що останнім успішне буріння на Юзівському родовищі показує, що рано чи пізно країна зможе видобувати 10-15 млрд куб. м сланцевого газу.

У той же час він підкреслив, що всі ці заходи вимагають значних ресурсів та коштів, яких гостро потребують інші соціально-економічні сфери країни, зокрема, збільшення видобутку на 1 млрд куб. м вимагає приблизно $ 1 млрд.

Прем'єр додав, що окремо стоїть питання, що у випадку здешевлення газу у майбутньому, наприклад, до $ 150 за тис. куб. м, виникне необхідність повернення до нього як до більш вигідного палива.

"Це величезний збиток, а ми хихочемо іноді - якась політична ув'язнена там. Причому тут політика? Це економіка у голому вигляді. Причому економіка жорстока, особливо в умовах кризи", - резюмував Азаров.

Зазначимо, раніше Парламентська Асамблея НАТО прийняла резолюцію, в якій підкреслила стурбованість тим, що надмірна довіра до потенціалу нетрадиційних газу і нафти "може відвернути політичну увагу та фінансові ресурси" від розробки більш стійких і чистих енергетичних технологій, які мають значно менший рівень викидів СО2. !zn

Читайте також:

Україна могла б економити на газі 6 млрд євро

Україна стане незалежною від російського газу до 2020 року, - Мінекології

S&P не вірить у "газову незалежність" України від Росії

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі