Автор "шокової терапії" в Польщі підтримав проект податкової реформи від Мінфіну

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Автор Бальцерович розповів, як потрібно реформувати податкову систему України © atlasnetwork.org
За словами Бальцеровича, спрощення податкової системи надзвичайно важливе, особливо у випадку України.

Пропозиція Міністерства фінансів є єдиною, що відповідає стратегічним вимогам до раціональної податкової реформи.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Лешек Бальцерович - організатор та ідейний натхненник польських економічних реформ (так званої "шокової терапії" або "План Бальцеровича").

"Сподіваюся, що саме ця пропозиція буде реалізована, оскільки це забезпечить створення в Україні однієї з найкращих податкових систем у Європі, яку ми в Польщі зможемо взяти в якості прикладу", - зазначив він.

За словами Бальцеровича, Україні необхідно уникати політичних помилок і прискорити економічну стабілізацію.

"Радикальна економічна програма, яку я розпочав у Польщі на початку 90-х років минулого сторіччя, складалася з жорсткої фіскальної консолідації (тобто радикального скорочення бюджетних видатків) і масованої лібералізації, яка включала відкритість для Заходу та знищення більшості монополій. "Радикальність" у Польщі означала фіскальну відповідальність", - пише Бальцерович.

На його думку, Україна багато чого досягла на шляху до фіскальної консолідації, але ця робота далека від завершення.

"Відношення державного боргу до ВВП (90%) дуже високе. Бюджетний дефіцит також іще високий, незважаючи на героїчні зусилля Міністерства фінансів і всього уряду. Потрібна подальша консолідація. В такій ситуації будь-яка політика, що поставить під загрозу крихку фіскальну стабільність, буде кричущою фіскальною безвідповідальністю. "Радикальність" має означати стабілізацію державних фінансів (а також банківського сектора і валюти) та прискорення реформ, які усунуть політичні втручання в економіку, що слугують інтересам вузьких зацікавлених груп. Лише в такий спосіб можна поліпшити клімат для чесного бізнесу та прискорити економічне зростання і створення робочих місць", - пише польський економіст.

Він зазначає, що одним з найважливіших чинників зростання економіки є податкова реформа, яка повинна відповідати декільком умовам.

По-перше, вона повинна бути відповідальною з фіскальної точки зору.

"Коли дефіцит бюджету ще високий, як зараз в Україні, зменшення бюджетних видатків повинно перевищувати скорочення податкових надходжень. А сталого зменшення видатків можна досягти лише з допомогою продуманих реформ, а не простих скорочень, які можуть призвести
до хаосу
", - вважає Бальцерович.

По-друге, на його думку, податкова реформа повинна усунути основні перешкоди для економічного зростання, які криються в успадкованій податковій системі.

" Її спрощення надзвичайно важливе, особливо у випадку України. Таке спрощення означає максимальне скорочення кількості податкових ставок і пільг. Це, зокрема, зменшить ухилення від сплати податків і корупцію. Крім того, податкова реформа, яка сприяє зростанню, має бути зосереджена на найбільш шкідливих податках. У випадку України є враження, що таким є податок на фонд заробітної плати. Це допоможе скоротити розмір тіньової економіки. Насамкінець, податкова реформа, яка сприяє зростанню, створить рівні правила гри для всіх, завдяки чому дохід після податків визначатиметься справжньою роботою та підприємницькою діяльністю, а не маніпуляціями зі складною податковою системою", - вважає Бальцерович.

Також він упевнений, що реформа повинна задовольняти потребу в справедливому оподаткуванні.

"На найбільш елементарному рівні це означає, що бідні не повинні платити більше податків, ніж багаті. Справедливість оподаткування важлива не лише з моральної точки зору, а й для того, щоб зберегти широку підтримку реформ та уряду", - пише польський економіст.

Нагадаємо, днями лідер фракції "БПП" Юрій Луценко анонсував проект податкової реформи від Петра Порошенка на основі проекту народного депутата від "БПП" Ніни Южаніної. За його словами, робоча група буде над ним працювати вже з першого грудня.

Буквально напередодні міністр фінансів Наталія Яресько повідомила про те, що Кабмін погодив з МВФ проект податкової реформи, розроблений Мінфіном. За її словами, уряд на початку грудня планує подати в Раду пакет законопроектів, який буде включати проекти з проведення структурних реформ, проект держбюджету-2016 і новий Податковий кодекс.

Докладніше про необхідність податкового реформування читайте у статті Лешека Бальцеровича Радикальність означає відповідальність у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі