Австрія змінила риторику: канцлер країни звинуватив Росію у високих цінах на газ в Європі

Поділитися
Австрія змінила риторику: канцлер країни звинуватив Росію у високих цінах на газ в Європі
Лобістська риторика на користь "Північного потоку-2" втратила сенс у зв'язку з відтермінуванням сертифікації газопроводу в довгу шухляду. А від цін на газ тим часом продовжує потерпати вся Європа.

Федеральний канцлер Австрії Карл Негаммер переконаний, що стрімке зростання цін на природний газ у Європі спричинено діями РФ та російського газового монополіста "Газпром". Про це передає Укрінформ.

"Очевидно, що була дуже добре скоординована стратегія з боку Російської Федерації та концерну "Газпром". Сховища (газу) були заповнені лише умовно, що призвело до того, що ціна на газ дійсно дуже сильно виросли. Постачання (газу) забезпечено, але, звичайно, через ціни зараз спостерігається напружена ситуація. Газ такий дорогий, як ніколи", - про це глава австрійського уряду заявив у четвер під час свого виступу у Федеральній раді (верхній палаті парламенту) Австрії.

Виступ канцлера у парламенті, зокрема, був присвячений росту цін, у т.ч. на електроенергію, в Австрії та причинам цього. На початку своєї промови Негаммер заявив, що хоче продемонстрували "велику картину" ситуації, яка призвела до "хвилі подорожчання", і розповів про нинішню загрозу масштабного вторгнення РФ в Україну та стратегію "Газпрому" з підвищення цін в Європі.

Нагадаємо, лише в грудні Австрія закликала якомога швидше ввести в експлуатацію "Північний потік — 2".  Як заявив міністр закордонних справ Австрії Александер Шалленберг у своєму зверненні до Ради міністрів закордонних справ держав ЄС, газопровід завершено, тепер його потрібно якомога швидше почати використовувати.

Шалленберг наголосив, що вважає помилковим ставити під сумнів використання трубопроводу щоразу, коли у ЄС виникають дискусії з Москвою.

Водночас вже у грудні-січні стало зрозуміло, що швидкої сертифікації газопроводу не буде. А можливо не буде взагалі. 

Тобто, лобістська риторика окремих європейських політиків втратила сенс. А від цін на газ продовжувала потерпати вся Європа.

Як повідомлялося, у грудні 2021 ціни на газ почали зростати на тлі відмови Газпрому від бронювання потужностей газопроводу "Ямал – Європа" та відстрочення Німеччиною сертифікації "Північного потоку-2" на середину 2022 року. Наприкінці місяця ціна на газ у Європі перевищила $2150, що стало рекордом.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв'ю американському телеканалу CNBC заявив, що президент РФ Володимир Путін від початку штучної енергетичної кризи шантажував Євросоюз, натякаючи, що саме сертифікація "Північного потоку-2" дозволить повернути ціни на газ до колишнього рівня.

У січні виконавчий директор Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) Фатіх Біроль звинуватив Росію в енергетичній кризі, яка завдає збитків економіці Європи. За його словами, Росія може збільшити поставки газу щонайменше на третину від нинішнього рівня, але вона тримає спотові продажі обмеженими, незважаючи на високі ціни.

За даними МЕА, поставки російського газу до Європи скоротилися на 25% у четвертому кварталі 2021 року у порівнянні з минулим роком і знизилися на 22% у порівнянні з допандемічним рівнем.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі