Авансові платежі з податку на прибуток впадуть у 2014-му, прогнозують експерти

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Перевагою для бізнесу від авансових регламентів сплати податку на прибуток експерти називають скорочення кількості податкової звітності, а вірогідним способом полегшення складання річної звітності - практику підприємств, що складають звітність щоквартально без подання до податкової.

Погіршення фінансових показників підприємств у 2013 році через економічну рецесію негативно вплине на наповнення держбюджету в 2014 році у частині авансових платежів з податку на прибуток. Такий прогноз зробила керуючий партнер аудиторської фірми "Аксьонова та партнери" GGI Олена Макеєва.

"Думаю, варто очікувати певних змін податкових правил у цьому випадку", - не виключає фахівець.

Макєєва вважає імплементацією міжнародного досвіду введення авансових платежів з податку на прибуток в Україні і обов'язковості складання лише річної декларації з цього податку. Перевагу для державного бюджету експерт бачить у можливості більш точного планування його доходів, а для бізнесу - спрощення податкової звітності (багато підприємств в Україні стали подавати тільки річну декларацію з податку на прибуток).

У свою чергу старший менеджер відділу податкового та юридичного консультування KPMG в Україні Віктор Шекера зауважує, що введення авансових платежів з податку на прибуток в основному не позначилося на фінансовому плануванні, бюджетуванні та підготовці податкової звітності тих платників податку на прибуток, у яких ці процеси були на високому рівні.

Експерт звернув увагу, що Податковий кодекс надав можливість підприємствам, які зазнали збитків у I кварталі поточного року, відмовитися від сплати авансових платежів на рівні 2012-го, і перейти на звітність та сплату податку на прибуток "за фактом" (хоча така можливість у 2013 році, на жаль, відсутня для підприємств, що стали збитковими у II або III кварталах ). Окрім того, Шекера нагадав, що новостворені платники, а також платники податку на прибуток, які отримали за 2012 рік доходи у розмірі не більше 10 млн грн не зобов'язані у 2013 році подавати декларацію і сплачувати авансові платежі з податку на прибуток взагалі.

"На остаточний оподатковуваний результат 2013 року, який буде відомий тільки після його закінчення, може вплинути безліч чинників, і перш за все несподівані зміни світової кон'юнктури. Тому результат (оподатковуваний прибуток або збиток) може значно коливатися. Але видно, що чинна редакція Податкового кодексу також надає платникам досить дієвий інструментарій для відповідного коригування декларацій з податку на прибуток", - додав експерт.

При цьому керуючий партнер аудиторської компанії PSP Audit Дмитро Сушко вказав на те, що сам механізм авансових платежів "на руку" бізнесу, що постійно зростає. І від його впровадження виграли підприємства, фінансові показники яких покращилися в порівнянні з минулим роком. Враховуючи ж, що таких платників податків меншість, після I кварталу 2013 року і відбувався спад у надходженнях до бюджету за авансовими платежами з податку на прибуток.

Перевагою для бізнесу від авансових регламентів сплати податку на прибуток Д.Сушко назвав скорочення кількості податкової звітності, а вірогідним способом полегшення складання річної звітності вважає практику підприємств, що складають звітність щоквартально без подання до податкової (її можуть перевіряти аудитори, вносячи необхідні корективи).

За словами керівника "PSP Audit", на сьогоднішній день вже вирішено питання зарахування авансових платежів за дивідендами. Але при цьому "цілком логічно виглядала б нормативно закріплена можливість врахування переплати на особових картках платників податків (і не тільки щодо податку на прибуток, а також з ПДВ) авансових платежів з податку на прибуток".

Нагадаємо, що згідно з прийнятим минулого року законом №5083, було внесено кардинальні зміни до Податкового кодексу щодо порядку нарахування та сплати податку на прибуток з 2013 року.

Одне з нововведень - сплата авансових внесків у січні-лютому 2013 року у розмірі 1/9 податку на прибуток, нарахованого у декларації за 9 місяців 2012 року. З березня 2013 ж щомісяця сплачується авансовий внесок з податку на прибуток у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний податковий рік (2012 рік) без подання податкової декларації. У складі річної податкової декларації платником податку подається розрахунок щомісячних авансових внесків, які мають сплачуватися у наступні 12 місяців. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі