Аудит COVID-фонду виявив порушень і проблем на 30 млрд гривень

Документ
Поділитися
За рік встигли використати 86,6% коштів.

Фонд боротьби з COVID-19 «втратив» 30,1 млрд гривень через порушення у використання коштів, свідчить перевірка Державної аудиторської служби України.

На боротьбу з епідемією коронавірусу виділили 78,4 млрд гривень (з них 6,4 млрд – за спецфондом). Упродовж 2020-2021 років розпорядники коштів встигли використати 67,9 млрд, тобто 86,6% (4,1 млрд або 65,1% – зі спецфонду).

«Охоплено контролем 59 975,9 млрд грн. Установлено фінансових порушень на суму 523,3 млн грн (з них втрат 191,6 млн грн) та проблемних питань (недоліків) щодо ефективного та результативного використання коштів на суму 29 633,1 млрд гривень», - йдеться у звіті.

Міністерство охорони здоров’я отримало 21,8 млрд гривень, з яких використало 19,1 млрд . Аудитори виявили порушень на 4,1 млрд гривень. Більшість втрат спричинила неврегульована процедура «ковідних» виплат медзакладам і доплат – медикам.

Крім того, були проблеми із закупівлею засобів захисту на початку пандемії, тест-систем тощо. Зокрема, якщо придбані тести не будуть використані до закінчення терміну придатності, це може призвести до втрати 5,2 млн гривень.

Кошти, виділені МОЗ України на закупівлю вакцин від коронавірусу, будуть перевірені під час аудиту поточного року, який планується розпочати у березні.

Аудитори також перевірили використання «ковідних» коштів, спрямованих на будівництво доріг. Державне агентство автомобільних доріг отримало понад 26 млрд гривень, використало – 25,7 млрд. Служба виявила, що понад 12,5 млрд було використано із порушеннями.

7,5 млрд було втрачено на тендерах, які вигравали підрядники, що не мали б права взагалі брати участь у торгах. Виконані ними роботи замовники оплатили повністю. Ще 8,2 млн переплатили за роботи із завищеною вартістю чи обсягом.

Перевірка покриття доріг виявила «відхилення деяких показників, які характеризують якість робіт, що може свідчити про недотримання технології підрядними організаціями».

ZN.UA неодноразово писало про неефективне використання коштів Фонду боротьби з COVID-19. На третьому році пандемії в Україні й досі виникають проблеми із закупівлею кисню, концентраторів і ШВЛ, підготовкою лікарень до нових хвиль захворюваності. Докладніше читайте у статтях Алли Котляр ««Велика госпіталізація»: чому так багато українців помирає від коронавірусу» та Агії Загребельської «Чи поїдуть керівники COVID-фонду новими дорогами у в’язниці?».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі