Аудитори звернулись до Кабміну через "відволікання" 2,5 мільярда з COVID-фонду на соціалку

Поділитися
Існує ризик неповернення 1,8 млрд грн до держбюджету.

Міністерство соціальної політики завищило потребу в бюджетних коштах під час боротьби з COVID-19, що стало причиною відволікання 2,5 мільярда гривень з державного бюджету. Про це йдеться в листі Державної аудиторської служби Кабінету міністрів, який оприлюднила експертна організація StateWatch.

Кошти були виділені Мінсоцполітики з Фонду боротьби з COVID-19 за бюджетною програмою "Надання Пенсійним фондом одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам, які можуть втратити доходи в разі повної заборони сфери їх діяльності внаслідок посилення обмежувальних заходів".

У Госаудітслужбе вважають, що існує ризик неповернення до держбюджету 1,8 млрд грн з цих коштів.

У листі ГАС також йдеться про те, що неефективні управлінські рішення Мінсоцполітики привели до відволікання виділених йому 170,6 млн грн коштів Фонду боротьби з COVID-19.

Йдеться про рішення щодо нормативно-правового визначення механізму використання бюджетних коштів, а також про відсутність управлінських рішень щодо зменшення бюджетних призначень на здійснення Фондом соціального страхування страхових виплат медичним працівникам державних і комунальних закладів охорони здоров'я і членам їх сімей.

Аудитори зазначають, що недотримання Фондом соціального страхування рекомендацій постанови КМУ №710 щодо встановлення питомої ваги видатків на організацію роботи в розмірі 4,7% його доходів привело до зайвих витрат в 2020 році на суму 84,3 млн грн, які можна було б направити на виплату матеріального забезпечення та, відповідно, зменшити потребу в наданні коштів на повторній основі з Фонду боротьби з COVID-19 на цю суму.

Крім того, в ГАС відзначають, що Мінсоцполітики була також завищена розрахункова потреба в коштах Фонду на суму 1,1 млрд грн на виплату допомоги на дітей ФОП на спрощеній системі оподаткування в період карантинних заходів в травні і червні 2020 року.

З них залишок нерозподілених Мінсоцполітики коштів становить 93,4 млн грн.

До того ж, в листі ГАС вказується, що на 31 грудня 2020 року через помилки та внесення даних при введенні застрахованою особою номера по стандарту IBAN до Єдиного державного веб портал електронних послуг АТ "Ощадбанк» не зарахувало на карткові рахунки 5477 особам одноразова допомога і повернуло його назад до Пенсійного фонду на загальну суму 43,8 млн грн.

Також аудиторами встановлено причини соціального і інформаційного характеру ненадходження до 31 грудня заяв про отримання соціальної підтримки від 243 859 осіб, що позбавило їх можливості отримати допомогу від уряду на суму 1,9 млрд грн.

Нагадаємо, що протягом місяця з "ковідного" фонду на ремонт доріг виділили понад 3 млрд гривень.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі