Асоціація міст України констатує, що держава не компенсує громадам кошти за перевезення пільгових категорій пасажирів в громадському транспорті.
З 2016 роки держава не виконує норму Конституції, йдеться в заяві Асоціація міст України.
"Всупереч конституційним нормам, з 2016 року держава відмовилася фінансувати гарантовані законами пільги, зокрема пільгу на проїзд. Таким чином, вона переклала свої обов'язки на органи місцевого самоврядування без надання їм додаткових джерел доходів. Водночас пільги, гарантовані державою, повинні передбачати собою стовідсоткове фінансування за рахунок коштів державного бюджету", - йдеться в заяві.
В Асоціації міст України відзначають, що відсутність цих компенсацій шкодить бюджетам громад.
"Громади щорічно витрачають мільярди гривень на забезпечення жителям гарантій, встановлених державою. Це призводить до недофінансування інших соціально значущих сфер, зокрема освіти, охорони здоров'я та соціального захисту населення. Ця ситуація також призводить до деградації транспортної системи міста, неможливості повноцінно забезпечити транспортну доступність громадян в установи першочергової необхідності: школи, аптеки, лікарні, продуктові магазини", - відзначають в організації.
В АМУ закликали Кабмін погасити заборгованість, що виникла, інакше міським головам доведеться прийняти рішення про підняття цін.
"Органи місцевого самоврядування закликають уряд передбачити в державному бюджеті кошти на фінансування пільг на проїзд і погасити борги за компенсацію за попередні роки. У разі невиділення з державного бюджету необхідних коштів, органи місцевого самоврядування будуть змушені підняти ціни на проїзд в громадському транспорті, щоб забезпечити стабільне транспортне сполучення на територіях громад", - йдеться в заяві.
Раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів України ініціює додаткові виплати COVID-компенсацій підприємцям коштом місцевих бюджетів, в Правлінні Асоціації міст України таку ініціативу не підтримують.
В АМУ переконані, що питання подолання наслідків ковіду є національним. Однак, попри це, місцеве самоврядування в стороні не залишається.
Також повідомлялося, що в травні Україна може зіткнутися з дефіцитом дизельного палива через зупинку постачання з заводів "Роснефти" і планового техобслуговування на "Мозирському НПЗ" (Білорусь).