Українська державна компанія "Укргазвидобування", на плечах якої лежать завдання з розробки газових родовищ, останні півтора десятиліття чомусь вперто практично ігнорувалася державою в питанні видачі ліцензій на розробку рентабельних родовищ, розповідає директор інтегрованого газового бізнесу НАК "Нафтогаз України" Андрій Фаворов в інтерв'ю з редактором відділу економічної безпеки DT.UA Аллою Єременко.
"За останні 15 років усі ліцензії (на відносно рентабельні родовища й ділянки) видавали передусім і в основному приватним видобувним компаніям. Але не державній "Укргазвидобування". Ми надали інформацію про це й уряду, і журналістам", – зазначив він.
Диспропорція у ліцензуванні досить помітна - одиниці ліцензій на розробку рентабельних ділянок для "Укргазвидобування", і десятки – для низки приватних компаній.
"У 2007 році ми одержали одну ліцензію, приватні компанії - 44! Потім чотири роки - у нас жодної ліцензії, 2012-го - у нас три ліцензії, у приватних компаній - 41… У 2013 році в нас знову жодної, і тільки починаючи з 2014 року наш портфель почав системно поповнюватися ліцензіями", – зазначив Фаворов.
Втім, зазначені родовища все одно не дозволять досягти певного прориву у газовидобутку, навіть із застосуванням технологій інтенсифікації. Однак сама тенденція досить тривожна.
Детальніше про українську газовидобутку і її зовсім не радісні перспективи читайте в бліц-інтерв'ю Алли Єременко з директором інтегрованого газового бізнесу НАК "Нафтогаз України" Андрієм Фаворовим в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".