АМКУ в апеляції виборов дозвіл не розслідувати заяву про порушення ДТЕК

Поділитися
АМКУ в апеляції виборов дозвіл не розслідувати заяву про порушення ДТЕК
Фактично йдеться про те, що Антимонопольний комітет заплатив судовий збір за бюджетні кошти за подання апеляції і витратив час чиновників, щоб відстояти право не розпочинати розслідування.

Антимонопольний комітет оскаржив в апеляції рішення суду першої інстанції, згідно з яким мав розпочати розслідування щодо можливих зловживань компанією ДТЕК Ріната Ахметова монопольним становищем на енергоринку. Про це в ефірі "Українського радіо" повідомили ексуповноважена у справах АМКУ Агія Загребельська.

"Навіть попри рішення суду першої інстанції, який зобов'язав Антимонопольний комітет це розслідування починати, АМКУ пішов в апеляцію і захистив своє право не розслідувати порушення Ахметова. Це судове рішення було 7 грудня", - зазначила Загребельська.

Вона наголосила, що фактично йдеться про те, що Антимонопольний комітет заплатив судовий збір за бюджетні кошти за подання апеляції і витратив час чиновників, щоб відстояти право не розпочинати розслідування за те, що компанія Ахметова ДТЕК штучно створює дефіцит електрики.

"Ця позиція Антимонопольного комітету є небезпечною, адже вона полягає у тому, що громадяни України як фізичні особи не мають права взагалі скаржитися на ДТЕК до АМКУ. Тобто АМКУ й апеляція вирішили, що українці не мають права скаржитися взагалі на монополію Ахметова на ринку електрики. Тобто все те, що ми маємо сьогодні й з чим нібито бореться Володимир Зеленський, Антимонопольний комітет відмовляється розслідувати", - заявила Загребельська.

Нагадаємо, 27 вересня Господарський суд Києва наказав Антимонопольному комітету розглянути заяву споживача про зловживання монопольним становищем групою компаній ДТЕК Ріната Ахметова на ринку теплової електрогенерації.

Минулої зими ДТЕК масово зупиняла енергетичні блоки на різних ТЕС. Причиною в компанії називали технічні проблеми. Дефіцит призвів з одного боку до зростання ціни електроенергії, з іншого - до необхідності імпортувати електрику з Росії та Білорусі.

Нагадаємо також, що у грудні 2020 року АМКУ через "відсутність доказів порушення" закрив справу за розрахунком у 2016-2017 роках ринкової ціни електроенергії (справа Роттердам +), відкриту за заявою НАБУ.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі