"Укренерго" проти ДТЕК: Держенергонагляд перевірить причину зупинки низки блоків ТЕС

Поділитися
Для з’ясування причин аварійної зупинки блоків ТЕС, що входять до холдингу ДТЕК, залучено представників Служби безпеки України.

Державна агенція енергетичного нагляду розпочала перевірку за зверненням НЕК "Укренерго" щодо причин аварійної зупинки блоків № 4 "ДТЕК Курахівська ТЕС", №№ 6, 11 "ДТЕК Бурштинська ТЕС" та № 8 "ДТЕК Добротвірська ТЕС". Про це повідомляється на сайті Держенергонагляду.

"Для з’ясування причин представники Держенергонагляду в складі комісій з розслідування технологічних порушень прибули на зазначені об’єкти. Зокрема, будуть вивчені обставини аварійних відключень на цих енергоблоках ТЕС та виконання організаційно-технічних заходів згідно з вимогами нормативно-правових актів і правил у галузі електроенергетики", - йдеться в повідомленні.

Також до заходів із з’ясування причин аварійної зупинки блоків зазначених ТЕС залучено представників оператора системи передачі НЕК "Укренерго" та Служби безпеки України.

За інформацією оператора системи передачі НЕК "Укренерго", 2 листопада довелося активовувати аварійну допомогу з енергосистем інших країн (Білорусі, - ред.). Причинами дефіциту потужності стала підвищена аварійність у період сезонного зростання споживання на енергоблоках ТЕС, що входять до холдингу ДТЕК.

Зокрема, на "ДТЕК Курахівська ТЕС" затримано вихід з планового ремонту блоку № 8, який наразі переведено в аварійний ремонт до кінця доби 5 листопада.

Зранку 2 листопада виведено в аварійний ремонт енергоблок №11 "ДТЕК Бурштинської ТЕС", що унеможливило перефіксацію енергоблока №8 цієї електростанції на роботу в ОЕС України, що могло б зменшити в цій зоні дефіцит потужності.

Крім цього, виведено в аварійний ремонт енергоблок № 6 "ДТЕК Бурштинська ТЕС".
За результатами розслідування будуть складені акти, в яких встановлено причини порушень та розроблено організаційно-технічні заходи із термінами їх виконання.

Нагадаємо, минулого опалювального сезону в "Укренерго" вже звертали увагу, що аномальна аварійність на ТЕС, які переважно входять до холдингу ДТЕК, збігалася з відсутністю запасів палива. Про це глава правління "Укренерго" Володимир Кудрицький заявив під час Всеукраїнського Форуму "Україна 30. Платіжка".

На початку лютого 2021 року в аварійний ремонт почали виходити енергоблоки ТЕС, більшість з яких належали Групі компаній ДТЕК. Тоді "Укренерго" зверталося до НКРЕКП з проханням провести перевірку зупинок цих енергоблоків.

2 листопада 2021 року Білорусь розпочала постачання електроенергії до енергосистеми України потужністю 500 МВт. Про це стало відомо із повідомлення Міністерства енергетики Республіки Білорусь.

В "Укренерго" офіційно назвали причину активації аварійної допомоги Україні з боку Білорусі та Словаччини – дефіцит потужності в Об'єднаній енергосистемі України та в "Острові Бурштинської ТЕС".

При цьому фактично "Укренерго" звинуватило у ситуації ДТЕК Ахметова. 

Однак згодом "ДТЕК Енерго" почало вимагати від "Укренерго" спростування звинувачень у зриві балансування енергосистеми.

Джерела DT.UA підтвердили, що електроенергію було надано Україні, через одночасний аварійний ремонт одразу трьох енергоблоків ДТЕК, який можна розцінювати як своєрідний спосіб компанії заощадити вугілля в умовах дефіциту. Нагадаємо, станом на кінець жовтня на складах українських ТЕС та ТЕЦ накопиченого вугілля було вчетверо менше від планової кількості. Вартість поставленої з Білорусі електроенергії склала 80 доларів за МВт-годину, тобто на 30% дешевше, ніж дійсна ринкова ціна на внутрішньому українському ринку.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі