Майкл Хейзенстеб з компанії Franklin Templeton, найбільший власник держборгу України, прораховує ризики банкрутства Києва, пише німецька газета Die Welt.
Як зазначає видання, війна зруйнувала Україну, країна перебуває на межі національного банкрутства. У червні, як очікується, може відбутися "великий вибух", який відіб'ється на фінансових ринках Західної Європи.
У Хейзенстеба репутація майстра на ринках облігацій, він завжди робив точні, засновані на політичних процесах, ставки. "Але у випадку з Україною та її політичної ставкою на неї – щось може конкретно піти не так. Через війну Україна стоїть перед банкрутством", - йдеться в статті.
Вже зараз прораховується, наскільки великим може бути вже найближчим часом "фінансовий вибух", і наскільки масштабно це відіб'ється на ринках Західної Європи.
"Для американського інвестора – це найбільша поразка в кар'єрі", - йдеться в статті.
ВВП України скоротився на 18 % у першому кварталі. Конфлікт з Росією завдав нищівного удару по валюті України і за життя населення в цілому.
Дохід на душу населення в цьому році може скласти лише в 2015-му може впасти до $ 1684 (за рік – ред.), що ставить Україну в один ряд з такими країнами, як Гана і Камерун.
"У червні прийде день розплати. Наступні кілька тижнів будуть мати вирішальне значення. 15 червня МВФ зробить офіційну оцінку фінансових втрат України від війни і років корупції країні", - йдеться в статті.
Для виділення траншу МВФ Київ повинен представити план "по оздоровленню державних енергетичних компаній" і продемонструвати, як він сприяє антикорупційній програмі.
Коефіцієнт заборгованості України склав у 2014 році 60 %, в цьому може дорости до 76 %. Борг може скласти до 177 % державних доходів.
Міністр фінансів України Наталія Яресько прагне добитися від кредиторів на переговорах реструктуризацію частини боргу. На цьому тижні – це виглядає як якийсь "мікс" концепцій: відстрочення погашення і його відмову.
"Міністр грає в бейсбол", - говорить експерт Дмитро Петров. Заяви Яресько є загрозою для інвесторів. Адже в іншому випадку держава може просто перестати платити.
Верховна Рада України дозволила Кабміну вводити мораторій на виплати по зовнішньому боргу. В даному випадку, на відміну від реструктуризації грецького боргу у 2012 році, збитки можуть бути і у великих інвесторів, таких як великі інвестори, як Хейзенстеб.
У квітні 2014 року американський інвестор вкрай позитивно відгукувався про свою участь в Східній Європі: "Це країна (Україна – ред.), яка, незважаючи на короткострокові фінансові проблеми – має дуже низький рівень боргу", - казав він тоді, закликаючи інвестувати.
Раніше видання Financial Times писало, що інвестори сумніваються в реструктуризації боргів України в червні.
В лютому 2015 року Яресько заявляла, що в рамках реструктуризації боргу Україна хоче заощадити $ 15 млрд за 4 роки за рахунок переговорів з кредиторами.