Американські законодавці мають намір розірвати нафтовий зашморг ОПЕК

Поділитися
Американські законодавці мають намір розірвати нафтовий зашморг ОПЕК © Тэкноблог
Схвалений комітетом Сенату законопроект передбачає судове переслідування експортерів нафти за картельну змову. Однак у Білому домі стурбовані його "можливими непередбачуваними наслідками".

Спроби США розірвати зашморг кількох обраних країн на ринку нафти набула нового стимулу, оскільки війна в Україні підняла ціни до майже 14-річного максимуму.

Комітет Сенату США в четвер ухвалив законопроект, який може піддати Організацію країн-експортерів нафти (ОПЕК) та її партнерів, насамперед Росію, судовим позовам за змову з метою підвищення цін на нафту, повідомляє CNN.

Щоб стати законом, законопроект має пройти всі засідання Сенату та Палати представників, а потім бути підписаним президентом. Прес-секретар Білого дому Джен Псакі заявила, що адміністрація стурбована «потенційними та непередбачуваними наслідками» закону. Вона сказала, що Білий дім все ще вивчає законопроект.

Двопартійний законопроект, спрямований проти нафтовидобувних та експортуючих картелів або, як його назвали, NOPEC, позбавить ОПЕК та її національні нафтові компанії суверенного імунітету, який десятиліттями захищав їх від судових позовів. Це означає, що нафтові держави більше не будуть захищені від юрисдикції судів США, якщо вони порушать умови законопроекту. Якщо, звичайно, він набуде чинності закону.

Адміністрація Байдена щосили намагалася контролювати ціни на нафту, після того як вторгнення Росії в Україну дестабілізувало енергетичні ринки та викликало інфляцію всередині країни. Проте західні санкції та потенційна заборона ЄС на російську нафту ризикують створити розрив, який може посилити ситуацію на ринку.

А з проміжними виборами, які мають відбутися у листопаді, вікно для стримування інфляції стає для президента дедалі вужчим. Тож, яке рішення ухвалять у Білому домі після вивчення законопроекту, передбачити складно.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі