Альтернативна енергетика стрімко дешевшає і приваблює бізнес

Поділитися
Інвестиції в альтернативну енергетику ростуть дуже швидко: у 2011 році вони склали близько 260 млрд дол. Крім очевидних вигод від виробництва енергії, розвиток цього напряму допоможе створити у виробничому секторі сільських регіонів країн, що розвиваються не менше чотирьох мільйонів нових робочих місць.

Енергія з відновлювальних джерел дешевшає з кожним роком. Про це свідчать результати дослідження Міжнародного агентства з відновлюваної енергії (IRENA).

Вартість отримання енергії від сонячних панелей впала на цілих 60% всього лише за кілька останніх років. При цьому також знижуються витрати на виробництво електрики з інших поновлюваних джерел, за допомогою вітряків, гідроелектростанцій, концентраторів сонячної теплової енергії. Дешевшає і паливо з біомаси.
"Один з міфів, який підтримується лобістами промислових груп, - це непомірна ціна поновлюваних джерел енергії. У той же час цифри свідчать про зворотне. Витрати знижуються експоненціально, і альтернативна енергія продовжить дешевшати. Уже сьогодні екологічно чисте виробництво електроенергії може конкурувати з багатьма традиційними технологіями використання викопних видів палива ", - розповідає глава IRENA Аднан Амін.
Не дивно, що і інвестиції в альтернативну енергетику ростуть дуже швидко: у 2011 році вони склали близько 260 млрд дол Крім очевидних вигод від виробництва енергії, розвиток цього напряму допоможе створити у виробничому секторі сільських регіонів країн, що розвиваються не менше чотирьох мільйонів нових робочих місць.
Перспективи альтернативної енергетики наочно демонструє Німеччина. У цій країні сонячні панелі 25 і 26 травня 2012 виробили рекордні 22 ГВт / год електроенергії, що еквівалентно роботі 20 атомних електростанцій.
Україні протягом останніх кількох років також активно розвиває практично всі сегменти альтернативної енергетики: вітрову, сонячну, малі гідроелектростанції.
Зокрема, чеська група компаній Ekotechnik Praha в 2012 році закінчить розпочате в минулому році будівництво 42 МВт ФЕС в Київській обл., Почне інсталяцію 50 МВт СЕС в Дніпропетровській області, а також розробляє масштабні проекти у Вінницькій області на терріторіі600 га (на яких можна розмістити сонячні батареї потужністю 300 МВт) та СЕС в Закарпатській обл. потужністю 80 МВт.
Французька компанія Helios Strategia планує побудувати в Україні кілька сонячних станцій потужністю 7 МВт на дахах будинків - промислових, муніципальних і приватних будинків. Компанія АНТ Груп готує проект сонячної електростанції Sunshine City в місті Буча Київської обл. потужністю 30 МВт. Німецька компанія WKN Windkraft Nord AG інсталюється два вітроелектростанції в Красноперекопському і Джанкойському районах Криму, ще 8 вітроустановок мегаватного класу встановить в Херсонській обл. компанія Віндкрафт України.
Крім того, компанія Star Ua планує будівництво великих сонячних проектів в Херсонській обл. на території 1,5 тис. га, потужність проектів може скласти 750 МВт. Компанія Ренджі Девелопмент побудує у Вінницькій області 6 фотоелектричних станцій сумарною потужністю 50 МВт. Німецька компанія Віндгард почала активну фазу будівництва вітропарку в Краснодонському районі Луганської області потужністю 400 мВт, ізраїльська SunElectra планує побудувати в 2012 році в Одеській області близько 10 СЕС загальною потужністю 25-30 МВт. Можливість будівництва СЕС в цьому регіоні також вивчає компанія Activ Solar. ! Zn
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі