В німецький порт Росток вперше прибув танкер із американською високосірчистою нафтою, це фактично один з заходів з боку місцевих нафтопереробників, що випробовують альтернативи російській нафті. Про це з посиланням на отримані дані відстеження суден пише Reuters.
Євросоюз планує запровадити майже повне ембарго на російські барелі до кінця року та намагається відмовитися від імпорту російської сирої нафти, яку постачають через трубопровід внутрішні нафтопереробні заводи Німеччини, Польщі та інших країн Центральної Європи.
Нафтопереробники планують замінити російську нафту морською норвезькою, саудівською, британською та американською нафтою. Через свій експорт природного газу Росія вже показала, що готова перекрити європейські напрямки в боротьбі за виживання через фінансові санкції ЄС, які послідували за вторгненням Москви в Україну в лютому.
Згідно з даними відстеження суден Refinitiv, танкер Capricorn Sun завантажив сиру нафту Mars Sour біля узбережжя Луїзіани в Сполучених Штатах і вивантажив у Росток 3 серпня.
Ростокський нафтовий термінал у Балтійському морі з’єднаний трубопроводом із двома нафтопереробними заводами – нафтопереробним заводом PCK Schwedt із продуктивністю 233 тисяч барелів на день і заводом TotalEnergies із потужністю 240 тисяч барелів на день у Леуні.
Варто зауважити, що нафтопереробний завод Schwedt належить російській державній нафтовій компанії «Роснефть».
“Роснєфтєвський” Schwedt постачає більшу частину палива для Берліна
Раніше міністр економіки Німеччини Роберт Хабек заявив, що країна працює над альтернативним вирішеннями ситуації для Schwedt, зокрема йдеться про занурення в сферу національних запасів нафти, а також отримання поставок з німецького порту Росток і, можливо, Гданська в Польщі.
Наразі саме “роснєфтєвський” Schwedt постачає більшу частину палива для Берліна, а Німеччина намагається отримати контроль над заводом, побоюючись помсти Москви, якщо завод буде націоналізовано, тим часом західні фірми вагаються чи втрутитися в ситуацію.
Тим часом США експортували майже 3 мільйони барелів нафти на день у 2021 році, але Німеччина на американському ринку імпорту – досить незначний покупець. Згідно з даними Міністерства енергетики США, Берлін імпортує лише близько 77 тисяч барелів на день.
Раніше ми повідомляли, що Росія знеособлює свою нафту, змішуючи її з єгипетською.