Алієв пропонує спільними зусиллями забезпечити вихід азербайджанського газу на ринок України

Поділитися
Президент Азербайджану висловився за доцільність активізації переговорів між Україною та Євросоюзом щодо різних аспектів транзиту газу в Європу.

Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив про необхідність спільними зусиллями забезпечити вихід азербайджанського газу на український ринок. Про це він сказав 18 квітня під час зустрічі з головою Верховної Ради України Володимиром Литвином у Баку, повідомили в прес-службі Ради.

Президент Азербайджану зазначив, що «є хороші перспективи двостороннього співробітництва в енергетичній сфері, зокрема, в частині «Південного газового коридору».

«Україна повинна стати частиною цього проекту. Це було б корисним з політичної та практичної точки зору», - сказав він.

Також Алієв висловив думку про доцільність активізації переговорів між Україною та Євросоюзом щодо різних аспектів транзиту газу в Європу.

При цьому президент Азербайджану наголосив на важливості інфраструктурного забезпечення нових енергетичних проектів.

Україна готова вкласти до 790 млн євро в будівництво газопроводу в обхід Росії

У свою чергу Литвин висловив переконання, що подальшому розвитку українсько-азербайджанського співробітництва сприятиме практична реалізація спільного проекту з організації поставок азербайджанського зрідженого природного газу в Україну. У цьому контексті Литвин зазначив, що підписання відповідної міжурядової угоди стане важливим аспектом розвитку взаємин між Україною та Азербайджаном.

За словами Литвина, активна енергетична політика Азербайджану, плани щодо реалізації масштабних енергетичних проектів у Чорноморсько-Каспійському регіоні створюють нові можливості для українсько-азербайджанського співробітництва.

Також голова Ради зазначив, що комплексний підхід до вирішення питань співробітництва в енергетичній сфері, серед іншого, сприятиме забезпеченню безпеки в регіоні.

Нагадаємо, «Південний газовий коридор» є одним з пріоритетних для Євросоюзу енергетичних проектів. Він покликаний диверсифікувати маршрути і джерела енергопостачань і тим самим збільшити енергетичну безпеку ЄС. До проектів "Південного газового коридору" належить і Транскаспійський газопровід, зацікавленість в участі будівництва якого вже висловила Україна.

Він передбачає прокладання трубопроводу протяжністю 300 км по дну моря з Туркменістану в Азербайджан. Основне сировинне навантаження в проекті лягає на Туркменістан. !zn

Читайте також:

Україна готова брати участь у будівництві газопроводу в обхід Росії

Україна хоче будувати газопроводи і добувати газ у Туркменістані

Україна намагається заблокувати будівництво Росією обхідного газопроводу

«Газпром» запросив Бойка і главу «Нафтогазу» на церемонію початку будівництва «Південного потоку»

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі