32 українських підприємства увійшли в ТОП-500 найбільших в Центральній та Східній Європі

Поділитися
32 українських підприємства увійшли в ТОП-500 найбільших в Центральній та Східній Європі Українські компанії увійшли в ТОП-500 найбільших в Центральній та Східній Європі © Com-credit
У минулому році в рейтинг потрапили 53 компанії з України.

В рейтинг міжнародної аудиторсько-консалтингової компанії "Делойт" "ТОП-500 найбільших компаній Центральної та Східної Європи" увійшли 32 підприємства з України, передає Економічна правда.

У порівнянні з минулим роком, коли у рейтинг потрапили 53 компанії з України, це істотне зниження.

"Такі результати були викликані насамперед девальвацією гривні, скороченням внутрішнього попиту, втратою компаніями частини активів і проблемами з фінансуванням", - йдеться в повідомленні компанії.

Крім цього, незважаючи на масштабні виклики, українським компаніям, що ввійшли в рейтинг, вдалося збільшити обсяг своїх доходів у гривні за підсумками 2014 року в середньому на 16,6 відсотків.

В "Делойт" відзначили, що девальвація нацвалюти істотно скоригувала показники компаній у рейтингу - в перерахунку в євро доходи компаній знизилися в середньому на 21,2 відсотків. Інфляція негативно позначилася на внутрішньому ринку, знизивши купівельну спроможність населення і попит на деякі товари.

У той же час посилилися конкурентні позиції експортерів: аграрні компанії "Бунге" і "Нібулон", а також промислові гіганти "Нікопольський завод феросплавів", "Запоріжсталь" і "Євраз-Суха Балка" за підсумками року продемонстрували зростання своїх доходів.

Згідно з рейтингом, найбільшим представником промислового сектора є компанія "Метінвест" Ріната Ахметова, яка отримала 7839 млн євро доходів за підсумками року.

Крім того, компанія стала найбільшою в Україні за обсягом виручки і єдиною, кому вдалося утримати позиції в першій десятці ТОП-500.

У компанії відзначили, що споживчий сектор і транспорт залишається найбільш численним за кількістю компаній.

Згідно з рейтингом, кількість компаній сектора енергетики та добувної промисловості, що увійшли в нинішній рейтинг, скоротилася з 15 до 9.

Сектор технології, медіа та телекомунікації представлений 2 гравцями телекомунікаційного ринку - "Київстар" і "МТС". "Укртелеком" Ахметова в цьому році не потрапив до рейтингу.

Як наголошується, сукупний дохід від реалізації всіх компаній, присутніх в рейтингу ТОП-500, що складає 682 млрд євро, що на 1,8% нижче показника минулого року, зафіксованого на рівні 712 млрд євро.

Крім того, середній мінімальний дохід скоротився на 3,7% до 459 млн євро.

Реформування державної допомоги бізнесу - це процес, який пройшли багато країн Європи, інтегровані в Європейський Союз, пише в статті для DT.UA Олександра Булана. В його основі лежить ідея про те, що при наявності загального для європейських країн ринку необхідні єдині правила допомоги підприємствам, щоб забезпечити їм рівні конкурентні умови.

Докладніше читайте в статті Держдопомога бізнесу: необхідність термінового перегляду за європейськими правилами в матеріалі "Дзеркала Тижня. Україна.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі