З початку року кіберполіція провела 13 міжнародних спецоперацій

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
 З початку року кіберполіція провела 13 міжнародних спецоперацій
Кіберполіція проводить спільні операції з правоохоронними органами Євросоюзу, США та ряду інших країн. 

Департамент кіберполіції налагодив дієву співпрацю у сфері протидії кіберзлочинності з правоохоронними органами країн Євросоюзу, Сполучених Штатів Америки та ряду інших країн. Упродовж поточного року працівники департаменту взяли участь у 13 міжнародних спеціальних поліцейських операціях з викриття кіберзлочинців. Про це повідомили у кіберполіції на запит ZN.UA.

«Яскравим прикладом є міжнародна операція «EMOTET», в якій саме Україна виступила головним локомотивом. Було викрито транснаціональне угруповання хакерів, серед яких двоє громадян України, у розповсюдженні найнебезпечнішого в світі комп’ютерного вірусу. Хакери за допомоги вірусного програмного забезпечення здійснювали масові втручання в роботу серверів приватних та державних установ країн Європи та Сполучених Штатів Америки. У результаті такої «діяльності» іноземні банки та фінустанови зазнали 2,5 мільярда доларів збитків. Спецоперація з викриття проходила у взаємодії з правоохоронцями Німеччини, США, Великобританії та Нідерландів», - йдеться у відповіді.

Зазначається, що інфраструктура «EMOTET» включала сервери, розташовані по всьому світу, і фактично була БОТ-мережею. «Вірус» поширювався шляхом спам-розсилок, через документи Word, Excel тощо. Шкідливе програмне забезпечення викрадало персональні дані користувачів, зокрема паролі, логіни, історію браузера, платіжні та банківські дані тощо. У подальшому зловмисники перераховували гроші на свої підконтрольні рахунки.

«Наступним прикладом міжнародної співпраці є викриття хакера з Тернопільщин, який створив та адміністрував одну з найбільших у світі фішингових платформ. Фішингові атаки були націлені на фінансові установи та злам поштових сервісів. У результаті атак постраждали фінустанови 11 країн світу. Хакера викрили в ході міжнародної спецоперації з правоохоронцями Сполучених Штатів Америки та Австралії», - деталізують у відомстві.

Додається, що розроблена хакером адмінпанель дозволяла контролювати облікові записи користувачів, які зареєструвалися на скомпрометованих ресурсах та вводили свої платіжні дані. В подальшому ці дані отримували хакерські угрупування та використовували на власну користь. Матеріали цього кримінального провадження вже скеровано до суду з обвинувальним актом.

«Днями кіберполіція спільно з працівниками правоохоронних органів Республіки Корея та США викрила хакерське угруповання у розповсюдженні вірусу-шифрувальника та нанесенні іноземним компаніям пів мільярда доларів збитків.За допомогою шкідливої програми-вимагача “Clop” шестеро фігурантів криптували дані, що знаходилася на інформаційних носіях компаній у Республіці Кореї та США. За дешифрування даних вимагали «викуп», а в разі несплати - погрожували оприлюднити конфіденційні дані потерпілих», - зазначили у кіберполіції.

Читайте інтерв'ю з керівником Кіберполіції Олександром Гринчаком у ZN.UA  найближчими днями.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі