Спотова ціна газу в Європі перевищила 1400 доларів за тисяч кубів, що є максимальним показником від початку жовтня, після падіння ціни, чому передував зліт майже до нереальних 2000 доларів за тисячу кубів. Про це повідомив Інтерфак-Україна.
Сьогодні, 14 грудня, ціна найближчого ф'ючерса на TTF (на січень) на біржі ICE Futures досягла EUR122,24 за МВт-год, тобто 1425 доларів за тисячу кубометрів.
Нагадаємо, щ у листопаді контракт "на день наперед" торгувався на TTF у середньому по 945 доларів, у грудні - 1153 доларів за тисячу кубометрів. Від початку року середнє значення контракту сягнуло 515 доларів.
Додамо, що зростання цін буде стимулювати підтримка з боку газових індексів в Азії - за європейським виріс і ф'ючерс на азійський СПГ-індекс Platts JKM - січневий контракт додав 18 доларів і сягнув 1276 доларів за тисячу кубів.
Крім того, суттєво впала генерація з відновлюваних джерел. Як свідчать дані асоціації WindEurope, вчора, 14 грудня, внесок вітрової генерації у вироблення електроенергії Європі становив лише 10,1% за середнього значення 15,6% минулого тижня (6-12 грудня).
За даними Gas Infrastructure Europe, поточний рівень запасів газу в підземних сховищах Європи знаходиться на позначці 62,41% від максимального рівня - це на 16,8 процентного пункту нижче за середнє значення за останні п'ять років.
Однак прогноз погоди в Європі на тиждень передбачає чергову помітну відлигу.
Раніше в МЗС ФРН заявили, що газопровід «Північний потік-2» з Росії до Німеччини на даний час не може отримати сертифікацію, оскільки не відповідає вимогам європейського енергетичного законодавства. При цьому коаліційна угода нового німецького кабінету міністрів передбачає, що з питання про газопроводи він дотримуватиметься європейських норм.
Як писало DT.UA, Німеччина, з одного боку, добре поінформована про загрозу, яку становить для України Росія, а з іншого - німецький політикум нічого не пропонує для реального забезпечення нашої безпеки. І це один із головних викликів у двосторонніх відносинах Києва та Берліна, який був, є, і, ймовірно, ще якийсь час збережеться, зазначає в інтерв'ю DT.UA посол України Андрій Мельник.