Відповідно до нових змін у законодавстві, українцям, які працювали за кордоном, спростили облік страхового стажу. Однак деяким особам до стажу можуть не зарахувати останні 10 років, повідомили у Міністерстві соціальної політики.
Зазначається, що тепер дозволяється враховувати роки роботи за кордоном навіть без угоди про пенсійне забезпечення між Україною та іншою країною. Для підтвердження стажу достатньо надати документ із даними про періоди легальної роботи за кордоном.
Робота в країнах СНД
Законопроект №9453 виправить ситуацію, що виникла після виходу України з угоди СНД. Тепер цей стаж роботи після 1991 року буде зарахований, але заробітки та сплачені страхові внески за кордоном не враховуватимуться при розрахунку пенсії.
Урегульовано також проблему щодо людей, які переїхали з Криму.
"Відтепер людині, яка переїхала з Криму, достатньо подати заяву, в якій зазначити, що вона не отримує пенсію в Криму і бажає її отримувати в України. Для розрахунку пенсії можна надати трудову книжку або пенсійну справу (якщо вона є на руках). Жодних підтверджень від Пенсійного фонду країни-агресора не потрібно", - йдеться у пояснення.
Виняток
На стаж роботи за останні 10 років обмеження буде застосовано лише до осіб, які проходили військову службу у силових структурах країни-агресора, працювали у судових чи правоохоронних органах на окупованих територіях або обіймали посади в органах влади на цих територіях.
Нагадаємо, що кожного року в Україні зростає мінімальна кількість років стажу, необхідного для виходу на пенсію. У 2024 році потрібно накопичити не менше 31 року для виходу на пенсію у 60 років.