Активісти проти добудови Хмельницької АЕС

Поділитися
 Активісти проти добудови Хмельницької АЕС
Влада намагається відновити старий проєкт.

З нагоди роковин Чорнобильської катастрофи активісти та активістки громадської організації "Екодія" провели акцію проти добудови Хмельницької АЕС. Про це йдеться у повідомленні ГО.

«Банер із написом «Одного Чорнобиля достатньо!» має застерегти українську владу від повторення помилок, які можуть призвести до катастрофи. Трагедія, що сталася внаслідок недосконалостей у роботі атомної енергетики, мала би раз і назавжди навчити цінувати насамперед людські життя. Однак через 35 років після аварії, влада намагається відновити атомний проєкт, безпечність якого не доведено», - говориться у повідомленні.

Зазначається, що владу останнім часом активно намагається відновити старий ядерний проєкт.

«Спочатку Президент України, а потім і Голова Верховної Ради, почали усіляко стимулювати початок добудови двох блоків на Хмельницькій атомній станції. Дмитро Разумков заявляв, що парламент готовий сприяти добудові, а Володимир Зеленський обіцяв доручити Кабміну забезпечити фінансування добудови», - уточнюють активісти.  

Зазначається, що третій та четвертий енергоблоки Хмельницької АЕС почали будуватися ще до аварії на ЧАЕС, і відтоді стоять недобудовані. Востаннє повне обстеження конструкцій робили у 2006-2007 роках і вже тоді знайшли несправності, а ремонтні роботи так і не завершили. Крім того, старий проєкт не відповідає сучасним нормам безпеки, його оцінка впливу на довкілля досі не завершена, як і транскордонні консультації, у процесі яких іноземні експерти вже виявили ряд недосконалостей у проєкті. Та жоден з цих та багатьох інших ризиків добудови ХАЕС, схоже, не тривожить політиків.

“Українські посадовці мають вивчити урок Чорнобиля та не завершувати проєкти, розпочаті третину століття тому. Атомна енергетика занадто непередбачувана та ризикова, для України набагато краще та вигідніше розвивати енергоефективність та відновлювальні джерела енергії”, - коментує Олександра Заїка, фахівчиня з енергетичної політики ГО "Екодія".  

Нагадаємо, що сьогодні виповнюється 35 років з дня аварії на Чорнобильській АЕС, але дискусії про її причини і обставини тривають досі. Однією з найбільш популярних версій, що пояснюють події ночі 26 квітня 1986 року, вважаються конструкційні особливості реактора і «внесок» парового коефіцієнта реактивності. Чи так це насправді, розбирається кандидат фізико-математичних наук, учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС Борис Горбачов.

Докладніше про те, чому офіційні версії причин аварії не викликають довіри, читайте у статті Бориса Горбачова «Чорнобильська таємниця» для читачів ZN.UA.

 

 

 

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі