До 2050 року скоротити викиди парникових газів на 60 відсотків — таке завдання поставив перед собою уряд Великобританії. Примітно, що цей план було оприлюднено за кілька днів після того, як Євросоюз поставив перед усіма країнами—членами ЄС завдання скоротити обсяги вуглецевої емісії на 20 відсотків. Щоправда, до 2020 року. Як підрахували експерти Британії, щоб досягнути поставленої мети, доведеться урізати свої вуглецеві апетити на 26—32%.
Британський законопроект «Зміна клімату», у разі якщо його буде ухвалено, аж ніяк не обмежиться загальними словами та малоефективною риторикою. Щоб змусити британців викидати в атмосферу менше двоокису вуглецю й інших газів, котрі, на думку більшості вчених, сприяють підвищенню температури на нашій планеті, передбачений цілий комплекс досить жорстких заходів, частина з яких, на перший погляд, можуть видатися несуттєвими. Так, наприклад, виробникам теле- та відеоапаратури пропонується відмовитися від кнопки «режиму очікування», функціонування якої вимагає споживання енергії навіть тоді, коли сам прилад залишається вимкненим.
Ухвалення та набрання чинності новим законопроектом очікують наступного року, за рік до чергових виборів. З одного боку, запропоновані заходи не набули особливої популярності у населення, а з іншого — надають Лондону впливовості на міжнародній арені. Внесок Великобританії у загальну справу вуглецевого забруднення земної атмосфери є відносно невеликим — лише 2%. Однак, ухваливши закон, який далеко виходить за рамки, обумовлені Кіотським протоколом, британці, на їхню власну думку, здобудуть моральне право вимагати відповідних заходів і від основних забруднювачів атмосфери — Америки (котра так і не підписала горезвісний протокол), Індії та Китаю.