Українські екологи подали позов проти Держкомлісгоспу за порушення прав вовків. Водночас захисники довкілля розпочали кампанію за внесення вовка до Червоної книги. За офіційною статистикою, в Україні мешкає 2500 сірих хижаків, однак, на думку громадських організацій, вовків залишилось удвічі менше.
Київський господарський суд прийняв до розгляду позов громадських організацій до Держкомлісгоспу України на захист вовків. «ЕкоПраво-Київ» та Київський еколого-культурний центр звинувачують чиновників у порушенні закону «Про захист тварин від жорстокого поводження», всупереч якому лісомисливське відомство дозволяє відстрілювати вагітних самок вовків і безпомічних вовченят.
Одночасно екологи розпочали кампанію за внесення вовка до Червоної книги. На думку екологів, сьогодні в Україні реальною є загроза повного зникнення цього хижака. Натомість до Червоної книги України внесено тварин, чисельність яких набагато більша, зокрема, борсуків та видр.
Вовка вже вибито в багатьох країнах Європи, через що його внесено до Європейського Червоного списку. Він перебуває під захистом Боннської та Бернської міжнародних конвенцій, ратифікованих Україною. У сусідній Польщі вовка віднесено до видів, що охороняються.
Екологи вважають, що вовки в Україні стали жертвами «чорного піару» мисливців та недбайливих пастухів. Перші розповідають байки про напади на людей, аби не позбутися улюбленої розваги, а другі списують на вовків як втрати худоби від здичавілих собак, так і результати власних крадіжок.
Голова асоціації «Наш дім» Юрій Васідлов застерігає, що разом з вовками зникне механізм природного відбору серед диких копитних тварин. Натомість регуляція відбуватиметься іншими шляхами: внаслідок хвороб, голоду через виснаження кормової бази тощо. Тоді на повний зріст постане проблема здичавілих собак, і, врешті-решт, доведеться витрачати кошти на відновлення поголів’я вовків, як це роблять нині у США.
Подробиці про невеселу долю українських сіроманців читайте у статті Олега Листопада «Сірого вовка — до Червоної книги!»