Риболовецькі трали знищують біосистему Чорного моря

Поділитися
Траловий лов риби призводить не тільки до знищення популяції риб, але й ставить під загрозу існува...

Траловий лов риби призводить не тільки до знищення популяції риб, але й ставить під загрозу існування всієї придонної біологічної системи Чорного моря, стверджує заступник директора Інституту біології південних морів Олександр Болтачов.

За даними останньої експедиції співробітників Інституту біології південних морів НАН України, морське дно в районі Севастополя перетворилося на мертву пустелю, що призвело до припинення процесу так званої біофільтрації, при якій живі організми зв’язують шкідливі речовини.

«На глибині від 50 до 60 метрів виявився цілком безживний простір, де виявлені тільки шматки поліетилену, — розповідає Болтачов. — Зараз там, де раніше йшло систематичне біологічне очищення води, мертвий намул».

При тому біологи припускають, що екологічна катастрофа є наслідком використання рибальських тралів, в які потрапляє не тільки промислова риба, але і безліч інших морських тварин.

«Щодоби в море виходять 15–20 кораблів севастопольських рибалок, які тільки за одне тралення знищують колосальні, за нашими підрахунками, площі біоценозу», — стверджують співробітники Інституту біології південних морів.

Докладніше про небезпеку, яка нависла над фауною і флорою Чорного моря, читайте в статті Олександра Рожена «Каста недоторканних браконьєрів» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі