Мінприроди намагається закрити «Екоцентр», щоб не платити за роботу?

Поділитися
Мінприроди України ініціювало перевірку кіровоградської науково-виробничої фірми «Екоцентр», внаслідок якої компанія втратила ліцензію на основний вид діяльності...

Мінприроди України ініціювало перевірку кіровоградської науково-виробничої фірми «Екоцентр», внаслідок якої компанія втратила ліцензію на основний вид діяльності. Минулого року фірма переробила майже 6800 тонн суміші забрудненого нафтою піску після аварії суден із нафтою в Криму, але всієї оплати за свою роботу від міністерства досі не отримала.

Відповідно до укладеного договору з Міністерством охорони навколишнього природного середовища мало бути перероблено лише 6000 тонн, 800 тонн довезли вже під час робіт. Мінприроди відмовилося заплатити не тільки за додаткові сотні тонн переробленої небезпечної суміші, а й недоплатило фірмі 2,2 млн. гривень за роботу, виконану в рамках договору. «Екоцентр» не відмовився від цих коштів, і невдовзі Міністерство почало активно перевіряти компанію.

Чергова позапланова перевірка (наказ Міністерства охорони навколишнього природного середовища від 03.03.2009 №53/09 про дотримання ліцензійних вимог) призвела до позбавлення компанії ліцензії на основний вид діяльності. За переконанням директора «Екоцентру» Миколи Жукова перевірка була необ’єктивною.

«Сама перевірка і її акт є необ’єктивними. Це було зрозуміло з поведінки членів комісії, які не зважали на жодні аргументи, і було видно, що вони просто виконують певну формальність», — повідомив Жуков.

Суть претензій до підприємства полягає в тому, що на його території перевіряючі знайшли 164 пластикові бочки, кожна об’ємом один кубічний метр, у яких зберігається невідома речовина коричневого кольору (її відправлено у спеціалізований інститут для дослідження, результатів поки що не отримано).

«Пестициди, які зберігаються на подвір’ї підприємства завезені підрозділом МНС два роки тому після ліквідації наслідків пожежі в Онуфріївському районі. Ми їх перезатарили і нейтралізували для усунення неприємного запаху. Кошти на знешкодження обіцяла виділити обласна влада, але так і не виділила. 164 бочки з пестицидами абсолютно герметичні», — коментує ситуацію Жуков.

За його словами, у зв’язку з тим, що Мінприроди України не розрахувалося за знешкодження нафтопіщаної суміші, зібраної у Криму, «Екоцентр» не зміг придбати устаткування, необхідне для грануляції цього напівпродукту.

«Зараз ми вже закупили його [устаткування, — ред.] (щоправда, меншої потужності), і потроху триває виготовлення дослідної партії гранул, які в подальшому буде використано для виготовлення шлаколужного бетону», — додав директор «Екоцентру».

З огляду на викладене, «Екоцентр» наразі оскаржує дії перевіряючих і у відповідній інституції Держпідприємництва і в судах.

Докладніше читайте у статті Світлани Орел «Знищити. Неможливо залишити?» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі