МАРСІАНСЬКІ ЗАБАРВЛЕННЯ

Поділитися
Фальсифікація марсіанських фотографій, про яку стільки йшлося в пресі, частково підтвердилася. Са...

Фальсифікація марсіанських фотографій, про яку стільки йшлося в пресі, частково підтвердилася. Сайти НАСА, призначені для розміщення у відкритому доступі свіжих надходжень із бортів двох американських марсоходів, що перебувають на просторах Червоної планети, зіграли з їхніми творцями злий жарт. Поки на марсіанських фотографіях знаходили арабські цифри, щось на кшталт будівель і навіть «зелених чоловічків», проблеми «викриттів» подібних «відкриттів» фахівців не особливо хвилювали. Та й численні твердження, що всі ці фотографії виглядають «неприродними», теж складно було сприймати всерйоз, з огляду на дуже обмежену кількість тих, хто може авторитетно оцінити такі параметри.

Однак після появи на сайті знімків, що зафіксували на тлі марсіанських пейзажів і окремі частини самих марсоходів, фахівцям НАСА довелося зізнатися у певному «опрацюванні» оригінальних фотоматеріалів. Адже досить широко відомо, який «фірмовий» колір логотипу НАСА, і пояснювати, чому раптом на Марсі він із синього перетворився на щось, що нагадує непросмажений гамбургер, довелося негайно.

Як з’ясувалося, марсоходи кольорових знімків не робили взагалі. Кожний кадр вони знімали в техніці чорно-білої фотографії, але не менш ніж тричі, із використанням синього, зеленого та інфрачервоного фільтрів. Потім, уже на Землі, ці потрійні зображення опрацьовували і результат виставлявся на загальний огляд.

Така методика фахівцям добре відома, із тієї лише різницею, що для отримання реальної картинки замість інфрачервоного фільтра використовують червоний. Проте експерти НАСА вирішили відступити від узвичаєних правил, оскільки інфрачервоний фільтр допомагає їм краще розрізняти відтінки мінералів, що входять до складу марсіанських порід. І те, що при цьому колір марсіанського пейзажу набув зловісно червоного відтінку, їх особливо не хвилювало. Адже не показувати ж таке рідне блакитне небо над цією таємничою планетою.

Звичайно, емоційне сприйняття чужої планети дуже залежить від колірної гами її зображення. Проте набагато більшою мірою фахівців хвилює інформація, втрачена у процесі опрацювання. Передусім це зелені плями на поверхні Марса, котрі, як стверджують деякі вчені, також були втрачені при цифровому опрацюванні оригінальних знімків, і наявність яких може підтвердити існування життя на Марсі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі