Глобальне потепління обіцяє райські умови життя для пацюків, мишей, комарів та мух. За прогнозами вчених, вони набагато інтенсивніше розмножуватимуться, завойовуватимуть дедалі нові ареали й навіть сильніше кусатимуться. Хоча деякі види основних переносників захворювань при цьому, можливо, вимруть.
Прикладом справдження таких пророцтв може служити спалах лихоманки денге, яка 1995 року досягла мексикансько-американського кордону й навіть проникла на територію Техасу. Хоча в південніших районах Мексики це захворювання трапляється досить часто, а далеко на півночі випадки цієї лихоманки ще не реєструвалися. Правда, вчені вважають: у Америці вище згадане захворювання дуже не пошириться, бо будинки там переважно кондиціонуються, а на вікнах стоять протимоскітні сітки.
Зате у відсталих районах зупинити поширення різноманітних напастей буде значно складніше.
Утім, вчені прогнозують також, що тепліший клімат сприятиме вимиранню слизнів, що є переносниками тропічного захворювання шистосомозу. Зате смертність від серцевої недостатності, яка зростає в періоди літньої спеки, збільшиться в найближчі 50 років утричі.
за матеріалами зарубіжної преси