Карта браконьєрської «малини» у Чорноморському біосферному заповіднику

Поділитися
Скарги на повну вседозволеність при риболовлі у Чорному й Азовському морях постійно надходять у редакцію «Дзеркала тижня»...

Скарги на повну вседозволеність при риболовлі у Чорному й Азовському морях постійно надходять у редакцію «Дзеркала тижня». Пишуть про незаконний вилов осетрових, білуги... Проте на сьогодні браконьєри сконцентрувалися на креветках.

І хоча на Чорному морі до першого вересня діє заборона на вилов креветок, оскільки вони нерестяться, ловитва йде повсюдно. Причому значна її частина добувається в... Чорноморському біосферному заповіднику (ЧБЗ) Національної академії наук України, де не те що вилов, а й поява будь-яких човнів заборонено. Однак комісії перевіряльників, що їх очолюють фахівці-академіки, ніяк не можуть підтвердити наявність таких порушень. Нібито браконьєри настільки озброєні сучасною технікою зв’язку, що стали геть невловимими.

Проте рух браконьєрських човнів у водах заповідної затоки настільки сильний, що вони розполохали гаг, які раніше гніздилися на острівці Круглий. За свідченням місцевих жителів, таку вседозволеність можна пояснити лише змовою директора заповідника з керівництвом рибінспекції. Мовляв, на директора браконьєрять єгері заповідника, котрі перебувають, до речі, на державній службі.

На моє запитання: «Чи може нова людина спробувати ловити в заповіднику?» місцеві жителі дружно засміялися: «Нову людину, якщо вона виловить хоча б відро креветок, у кращому разі, поб’ють до напівсмерті самі ж браконьєри, а в гіршому — ще й посадять — рибінспектори раптом згадають, навіщо вони працюють. До речі, вам теж ходити тут і ставити такі запитання не особливо рекомендуємо. Місця безлюдні — боронь вас, Боже...»

Із допомогою місцевого населення мені за півдня вдалося скласти карту точок браконьєрського лову в зоні ЧБЗ. Сподіваюся, вона допоможе наступній високій комісії знайти невловимих браконьєрів.

1. Друга вимоїна. Сюди щоночі виходять до десяти човнів. Саме тут регулярно ловлять креветок два човни від фірми «Симон Петро», яку очолює син... головного рибінспектора району Лобанова.

2. У районі Білі Кучугури збираються до п’яти човнів.

3. Поблизу острова Довгий (поруч із колишніми гніздівлями гаг) на лов щоночі виходять близько десяти човнів.

4. На ділянці Морський—Потаївка збирається п’ять човнів.

Аби переконатися в дійсному розмаху браконьєрства в заповіднику, досить вночі на човні під’їхати до місць, зазначених на карті. Тут скупчення моторних човнів видно здалеку — креветки пливуть на світло і браконьєри приваблюють їх у ятері яскравими електричними ліхтарями.

Якщо вам ліньки їхати на місця лову на човні, зачекайте на березі, приміром, поблизу села Берегове. Браконьєри над ранок причалять з виловом, і ви зможете особисто в усьому переконатися. Тут човни браконьєрів (у заповідній зоні!) стоять і вдень — «Прогрес-4», «Казанка-5» тощо. Про те, що вони призначені аж ніяк не для прогулянок, легко зрозуміти з їхнього зовнішнього вигляду — із них повністю знято навіть сидіння, щоб якомога більше навантажити креветок. З настанням сутінків — годині о восьмій вечора — власники човнів під’їдуть до берега машинами, поставлять на човни двигуни і вирушать по точках, вказаних на карті, де у них стоять ятері.

Виловлені в заповіднику креветки надходять у підпільні цехи, де їх зварять, заморозять і повезуть до роздрібних продавців. Ті їх розфасують у пакетики чи продаватимуть по сім гривень за стограмову скляночку. Незабаром товар перетвориться на купи сміття, яким на Південному узбережжі запльовують пляжі, кримські набережні, парки.

Адреси підпільних варильних цехів у районі заповідника:

I. Селище Новочорномор’я, вул. Леніна, будинок 23, запитати Валеру.

Тут же (інший варильний цех) на вулиці Леніна, будинок 49, запитати Толю Долматовського.

II. Селище Очаківське. Варильню тримає місцевий житель на прізвисько Чеченець. Найцікавіше, що за десять метрів від підпільного цеху живе єгер ЧБЗ на прізвище Таран.

III. У селищі Геройське працюють три варильні.

IV. Ще двійко — у Покровці і мідійно-устричному господарстві Володимира Коби.

Залишається поцікавитися: чи може така потужна, добре налагоджена система працювати без відома та згоди влади?

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі