Інфомагістраль

Поділитися
Китайці чистять повітря... автомобілями 150 експериментальних автомобілів, представлених на спеціа...

Китайці чистять повітря... автомобілями

150 експериментальних автомобілів, представлених на спеціалізованому автомобільному раллі, яке днями відбулося в Шанхаї, характеризуються винятковою «дружелюбністю» стосовно довкілля. Вони не викидають у повітря ніяких важких металів, «парникових» газів або ж сполук сірки. Навпаки, у процесі роботи їхні двигуни, що як пальне використовують перекис водню, збагачують навколишнє середовище чистим киснем.

Рішення про проведення виставки екологічно чистих автомобілів Michelin Challenge Bibendum саме в Китаї було прийняте не випадково. По-перше, саме китайський авторинок нині зростає найшвидше у світі. По-друге, власна китайська автомобільна промисловість ще дуже молода (про свої амбіції щодо створення автомобільної індустрії світового рівня китайський уряд заявив лише трохи більше десятка років тому), а це означає —зробити величезні інвестиції, які потрібно окупити, у розвиток традиційних технологій ще не встигли. Зате ціни на нафту, а також стрімке зростання залежності від зовнішніх поставок енергоносіїв змушує національний уряд активно інвестувати в розвиток саме альтернативних енерготехнологій. І, нарешті, не останню роль у визначенні місця проведення виставки відіграла велика програма підготовки до проведення в Китаї Олімпійських ігор 2008 року та Всесвітньої експовиставки 2010 року. Зокрема, раллі проводилося на новому треку «Формули 1», побудованому в передмісті Шанхая.

Серед моделей, презентованих на виставці, 43 автомобілі розроблено китайськими фахівцями. Найбільший інтерес викликала модель Habo. Зовні вона нічим не відрізняється від седана Volkswagen, легіони яких борознять вулиці китайських мегаполісів разом із велорикшами й віслюковими запряжками. Внутрішня побудова автомобіля не має нічого спільного з типовим проектом. Замість традиційного двигуна внутрішнього згоряння весь простір під капотом, а також місце, призначене для заднього сидіння, займають численні хромовані каністри з перекисом водню, який реагує зі сріблом, виділяючи тепло, кисень і водяну пару. Розроблювачі цієї моделі мали у своєму розпорядженні лише три місяці, тому не заперечують наявності деяких естетичних і утилітарних вад. Проте їх усунення потребуватиме набагато менше часу, ніж створення загальнокитайської мережі заправок, після чого тільки й можна буде говорити про комерційне використання нових технологій.

Очищуватиме російські стічні води Євросоюз

Вартість робіт із модернізації системи каналізації Санкт-Петербурга дорівнює 150 мільйонам євро. Такої суми не знайшлося ні у федеральному бюджеті, ні в міській скарбниці. Зате її пообіцяли виділити (як гранти й кредити) країни Євросоюзу, занепокоєні проблемою забруднення Балтійського моря.

Щорічно Нева виносить у Фінську затоку сотні тисяч кубометрів стічних вод, які вбивають там усе живе. Швеція, Данія, Німеччина й Фінляндія, що є членами ЄС, а також Норвегія забезпечують досить високий рівень очищення своїх каналізаційних викидів у спільний водний басейн. Внаслідок чого поблизу їхніх узбереж пощастило відновити популяції промислових риб і морських тварин, які в 1970-х роках перебували на межі вимирання. А ось високий вміст сполук фосфору в російських стічних водах знищує донний водний світ на площі 4 тисячі квадратних кілометрів, а також спричиняє витіснення синьо-зеленої водорості агресивнішими видами. На відновлення екологічного балансу в цій частині Балтійського моря, за оцінками спеціалістів, знадобиться не менше 30 років. Причому, якщо заходів не буде вжито негайно, порушення екологічної рівноваги наберуть необоротного характеру.

Загалом у басейні Балтійського моря в 14 країнах живуть 85 мільйонів чоловік. Не можна сказати, що в Польщі, а також у колишніх прибалтійських радянських республіках екологічні проблеми повністю вирішено. Проте саме Санкт-Петербург із його шестимільйонним населенням є найбільшою загрозою для морської екосистеми. Поруч із містом діють два заводи з очищення стічних вод. Їх почали будувати ще 20 років тому, проте після розвалу СРСР так і не змогли завершити розпочате. Фінансове вливання ЄС допоможе ввести їх у дію, що дозволить зменшити викид шкідливих відходів на 70 відсотків. Ще 20 відсотків забезпечить застосування гептагідрату сульфату заліза. Правда, у Росії цей хімікат не виробляється. Розв’язання зазначеної проблеми поки що перебуває у стадії обговорення.

Фітотерапія здобуває офіційне визнання?

Висновок, якого дійшли співробітники лондонського Королівського коледжу, британські ЗМІ подають як сенсаційний: виявилося, рослини, що їх століттями використовують народні цілителі Індії, Гани, Таїланду й Китаю, справді дають позитивний ефект при лікуванні таких захворювань, як рак і діабет. Опитавши багатьох народних цілителів, британські медики визначили цілу низку рослин, які, відповідно до традиційних уявлень, позбавляють раку й діабету, прискорюють загоєння ран. Лабораторне тестування біохімічних властивостей цих рослин проводилося в тісній співпраці з фахівцями науково-технологічного університету Гани. При цьому встановлено: екстракти деяких рослин справді пригнічують зростання ракових клітин у культурах тканин, блокують активність деяких ферментів, мають антибактеріальний і протигрибковий ефект.

Зокрема, Murraya koenigii, листя якої входить до складу окремих прянощів, обмежує активність панкреатичного ферменту альфа-амілази, що відіграє велику роль у підвищенні рівня цукру в крові діабетиків. Ammannia baccifera й Illicium verum мають яскраво виражену здатність гальмувати розвиток ракових клітин, зокрема взятих зі злоякісних пухлин у легенях. Ще кілька рослин гальмують розвиток бактерій і грибків, пришвидшуючи тим самим загоєння ран.

Учені Королівського коледжу запевняють, що домоглися першого офіційного визнання ефективності засобів народної медицини при лікуванні низки тяжких захворювань. Трохи раніше у Великобританії зчинився галас навколо препарату, до складу якого входять вісім лікарських трав і яким відомий індуський цілитель уже 25 років успішно лікує своїх пацієнтів від раку. Розі Деніел, яка колись очолювала Брістольський онкоцентр, підтвердила високу ефективність зазначеного препарату. Проте чимало її колег висловили обурення такими «безвідповідальними» заявами.

Більшість фахівців не поспішають спростовувати нових даних, проте підкреслюють: необхідні роки копітких досліджень, що дозволять підтвердити або спростувати справжню ефективність визнаних засобів народної медицини.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі