Екологи протестують проти нового сміттєспалювального заводу в Києві

Поділитися
Екологи сумніваються у доцільності будівництва нового сміттєспалювального заводу в Києві, яке запланувала столична міськадміністрація. Як альтернативу вони пропонують налагодити роздільне збирання сміття.

Екологи сумніваються у доцільності будівництва нового сміттєспалювального заводу в Києві, яке запланувала столична міськадміністрація. Як альтернативу вони пропонують налагодити роздільне збирання сміття.

«Неможливо розглядати питання будівництва сміттєспалювального заводу без розгляду сценаріїв управління твердими побутовими відходами, основним з яких у всіх цивілізованих країнах є роздільне збирання і переробка», — вважає Ганна Голубовська-Онисимова, керівник всеукраїнської екологічної організації «Мама-86».

Еколог вважає, що на місцевому і на державному рівні необхідно створити систему економічних стимулів для тих суб’єктів підприємницької діяльності, які займаються роздільним збиранням і переробкою вторсировини.

Згодна з нею і президент Всеукраїнської громадської організації «Жива планета» Світлана Березіна: «Будівництво сміттєспалювального заводу може розглядатися тільки як один із напрямів (якщо буде доведено його доцільність) у програмі поводження з відходами, і в жодному разі — не як її вирішення».

Сміттєспалювальний завод «Енергія», що вже існує в столиці, здатний спалювати близько 20% відсотків від загальної кількості міського сміття, причому як кінцевий продукт утворюється зола, токсичніша і небезпечніша в порівнянні з початковим сміттям. Також при спалюванні сміття утворюється цілий ряд токсичних речовин, небезпечних для здоров’я людини і навколишнього середовища, зокрема, діоксини і фурани.

Від впроваждення роздільного збирання сміття столична адміністрація відмовляється. За словами начальника головного управління комунального господарства КМДА Михайла Шпарика, роздільне збирання сміття в Києві не розвивається через відсутність коштів на закупівлю відповідних контейнерів.

Тим часом компанія «Грінко», котра займається вивозом і переробкою сміття, заявляє про успішний експеримент щодо роздільного збирання сміття на території одного зі столичних ЖЕКів. «Вже зараз на території ЖЕКу №607 із загального потоку відходів вилучається близько 40% вторсировини, і це тільки початок. Необхідно проводити подальшу постійну інформаційну підтримку», — стверджує представник компанії «Грінко» Ганна Таранцова.

Докладніше про проблему побутових відходів у великих містах України читайте в статті Катерини Борисенко «Анатомія сміттєвого питання» в свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі