Кількість архітектурних помилок і порушень в історичній частині Києва стала критичною, вважає депутат Київради Ігор Добруцький. Причину цього він бачить у недосконалій діяльності місцевих та державних владних органів, а також у відсутності належної нормативної бази.
Депутат відзначає існування значних проблем у діяльності Головархітектури та управління охорони пам’яток, які відповідають за стан фасадів історичних будинків. «Невиконання зазначеним управлінням своїх прямих обов’язків, що замість охороняти надбудовує і продукує псевдоісторичні фальшивки, призводить до непоправних втрат в образі, наприклад, головної вулиці столиці», — стверджує Добруцький.
Недостатньо фаховими вважає народний обранець і рішення КМДА, пов’язані з формуванням міського ландшафту. «Наслідком бюрократичної роботи служби КМДА є 70% непогоджених проектів, безглузде їх розташування, стовідсоткова відсутність стилю власників малих архітектурних форм, торговельних майданчиків, цілковите нехтування всіх архітектурних та будівельних норм, думки громадян», — констатує депутат.
Окрім того, київські каштани, які вже давно стали символом міста, можуть невдовзі відійти в історію. «Недостатній полив, підживлення, відсутність огорожі, стихійне паркування — усе це призводить до втрати більшої частини дерев у місті», — зазначає Добруцький.
Ще однією проблемою є брак фахівців із ландшафтного та архітектурного дизайну. «Цілковита анархія в діяльності місцевих і державних органів призвела до втрати наукового потенціалу, яким по праву пишалася столиця України», — стверджує депутат Київради.
Подробиці щодо руйнування київського міського ландшафту читайте у статті Ігоря Добруцького «Мери міняються, а стиль залишається…» у свіжому номері «ДТ».