ЧАС ПЕРЕГЛЯДАТИ СТАНДАРТИ?

Поділитися
Американський уряд, задумавши переліцензувати 100 атомних станцій, щоб продовжити їхню роботу, зве...

Американський уряд, задумавши переліцензувати 100 атомних станцій, щоб продовжити їхню роботу, звернувся до вчених по науково обгрунтовані розрахунки припустимих доз радіоактивного опромінення як для обслуговуючого персоналу, так і для цивільного населення. І з’ясувалося, що, попри більш ніж 100-літню історію вивчення цього питання, учені так і не змогли створити прийнятної математичної моделі залежності між дозою опромінення та ризиком для здоров’я. І це за наявності томів наукової літератури, обсяги якої переважають обсяги досліджень, присвячених будь-якому іншому шкідливому чиннику, попри велику кількість національних і міжнародних комітетів та комісій і досить гіркий досвід, накопичений людством загалом. У тій-таки Америці агентство з захисту навколишнього середовища вважає припустимим випромінювання, яке виходить з одного джерела, не більше 15 мілібер на рік. Комісія з ядерного регулювання наполягає на припустимості 25 мілібер на рік. А природний радіоактивний фон у США становить 350 мілібер на рік.

За словами Фреда Метлера, який очолює відділ радіології в медичній школі Нью-Мехіко, на частку природного фону припадає дві третини всієї середньостатистичної дози опромінення. Ще 15 відсотків людина отримує під час різних медичних процедур. І лише до двох відсотків дози опромінення припадає на радіацію, зумовлену роботою атомних електростанцій. Здавалося б, показник справді досить низький. Та, за словами Джона Еванса, фахівця з чинників ризику Гарвардської школи громадського здоров’я, ніхто не може відповісти на запитання, який додатковий ризик для здоров’я створюють ці два відсотки.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі